logo

Göl Çok Programlı Anadolu Lisesi Açıldı

Göl Çok Programlı Anadolu Lisesi Açıldı

Vezirköprü Göl Mahallesi’nde 2014 yılında temeli atılan  Çok Programlı Lise’nin açılışı yapıldı.

Vezirköprü’nün Göl Mahallesi’nde Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ADEKA İlaç Sanayi tarafından yaptırılan Göl ADEKA Çok Programlı Anadolu Lisesi geçtiğimiz cuma günü açıldı.
Düzenlenen törene; Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun AKP İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Cumhuriyet Savcısı Ahmet Yavuz, ADEKA Başkanı Ali Cüneyt Arpacı, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ünsal Ağaoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Celalettin Sula, Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Sadık Edis, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
12 derslikli okulun temelinin 2014 yılında atıldığı belirtilen açılışta konuşan ADEKA İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Arpacı:
– Burada olmaktan büyük gurur duyuyorum. Yusuf Ziya Başkanımın ricasıyla bu işe girdik. Valimiz de desteklerini eksik etmedi. Mutluyuz. Dedi.
Eski okul dönüşecek, yeni okul isteyelim..
Törende konuşan Belediye Başkanı Edis:
– Bizim kırsal alanımız %70. Okulumuzda 124 öğrencimiz var. Sayın Arpacı’dan bir ricamız daha var. Eski okulumuzun okul öncesi eğitim için dönüştürülmesini talep ediyoruz. Dedi.
Ali Cüneyt Arpacı yardımcı olacağını söyledi. Vali Şahin de konuşmasında yapılacağını teyit etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz konuşmasında “biz dönüşümü yaparız. Ali beye başka okul yaptıralım.” Dedi.gol3 gol gol2 gol1

Share
2086 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?