logo

Günden güne gelişen Güreş kulübünün ilk hamlesi: Vezirköprü Güreş Kulübü 29 Ağustos’ta Güreş Yapacak 25 Temmuz 1971 Pazar

Günden güne gelişen Güreş kulübünün ilk hamlesi: Vezirköprü Güreş Kulübü 29 Ağustos’ta Güreş Yapacak 25 Temmuz 1971 Pazar

Günden güne gelişen köy ve şehirden 26 pehlivanın üye olduğu Vezirköprü Güreş Kulübü’nün, ilk hamlesi olarak: 29 Ağustos 1971 Pazar günü pehlivan güreşleri yapılacaktır.
Davullar çalacak, zurnalar ötecek, Vezirköprü Güreş Kulübü’nün pehlivanları o gün sahada kendilerini göstereceklerdir.
Er meydanına çıkacak, günlerce yapılan antrenmanların semerisini göstereceklerdir. Köylerimizin pehlivanları seçilecektir.

Hunharca cinayete kurban giden her tarafı kesilmiş adamı seller mi getirdi
Meçhul Ölü Kim?
Geçtiğimiz hafta Perşembe günü yağışlardan sonra bağralığı deresinin uluçaya birleştiği yerde bacağı, tenasül uzvu kesilmiş 40-50 yaşlarında tanınmaz hale gelmiş bir erkek cesedi bulunmuştur.
Hunharca bir cinayetin kurbanı olduğu tahmin edilen meçhul şahsın kim olduğu, öldürülüp olay yerine mi atıldığı yoksa sellerle yukarılardan mı geldiği öğrenilememiştir.
Kalabalık Vezirköprülü bu dehşetengiz olayı izlemiş, ceset daha sonra sağlık merkezine kaldırılmış, otopsiden sonra koktuğu için resmi çekilerek defnedilmiştir.
Tenasül uzvu kesildiği için cinayetin bir namus meselesinden işlenmiş olabileceği gibi, bu şekilde bir kanı yaratmak için de tenasül uzvu kesilmiş olabilir.
Adamı çuvallara sığdırmak için bacaklarını diz kapağının üstünden kesmişler, boğazında ve muhtelif yerlerinden bıçaklamışlardır. Adamı sepeti ile Oruç Köyü Çaydere köyüne giden yolun köprüsünden de atmış olabilirler. Koğuşturma devam etmektedir.
Pancar Nakliye İhalesi 5 Ağustos’ta
İlçemizden ve çeşitli pancar üretimi yapan şehirlerden Suluca Şeker Fabrikası’na pancar nakliye ihalesi Ağustos’un 5’inde yapılacaktır.
Öğrenildiğine göre pancar nakliye ihalesi Şoförler Cemiyetleri birinci planı alınmak suretiyle yapılacak, geçen yıllarda görülen çiftçinin ve nakliyecinin sırtından milyonlar kazanan aracılara imtiyaz tanınmayacaktır.
Fabrika Arsasında Mahkeme Keşif Yaptı
İlçemize yapılacak üç orman ürünü fabrikası için bakanlık arsanın istimlâki ile tapusunu beklemektedir.
Ancak arsanın büyük bir kısmı istimlâk edilmiş, yalnız bir kısmına tahallük eden Süleyman Günler arsası itirazda bulunup mahkemeye müracaat edildiği için istimlâki yapılmamıştı.
İlçemiz Orman İşletmesi bu yerin de istimlâki için Cebri İstimlâk davası açacağını bildirmiştir.
Süleyman Günler’in açtığı 900 Bin Liralık takdir davası ilçemiz hukuk mahkemesinde devam etmektedir.
Son olarak mahkeme, istimlâk sahasında iki ziraat mühendisi ve ilçemizden bir iş adamından kurulu üç kişilik bilirkişi ekibi ile dava konusu yerde keşif yapmıştır.
Meçhul şahıs cesedi gömüldü
Oğlu Kayıp Şahıs Cesedi İnceledi
Hunharca cinayetin faili, ilçemiz savcılığı ve polisi tarafından aranmaktadır.
Olaya el koyan savcı Orhan Demirali: (önce cesedin kime ait olduğunu tespite çalışıyoruz, fotoğrafını çektirip dağıttık. Bir adam geldi, uzun süredir kaybolan oğlunu aradığını söyledi, cesede baktı. Fakat 40-50 yaşlarında olan cesedin 30 yaşlarında iki ay önce kaybolan oğlu olmadığını söyledi. Ceset kokmaya başladığı için gömdürdük. Tahkikat devam ediyor).
Albüm Çalışmaları Hangi Safhada
Gazetemizin ilçemize bir hizmet olarak yapacağı Vezirköprü 1971 albümü büyük bir ilgiyle izlenmektedir.
Birçok tanınmış ve itibarlı iş adamlarının bu hususta fotoğraflarını çektirdikleri gibi, birçok kuruluşların da katılış hazırlıkları tamamlanmıştır.
Vezirköprü’de Antep Fıstığı Yetiştiriliyor
Vezirköprü Yukarınarlı köyünde 4-5 yıl kadar önce 60 dönümlük arazide 9 bin sakız fidanına aşı yapılan Antep fıstığı ürünü bu yıl ilk mahsullerini vermeye başlamıştır.
Hacı Hanım Ekmek Bıçağını Çekince Soyguncu Tabanları Kaldırdı
Vezirköprü polisi geçtiğimiz hafta kısa süre içinde bir soyguncuyu tespit edip yakalamıştır.
Nalbantlı Mahallesinde Hacı Hilmiye Çokgezer’in evine gece 01’de giren bir şahıs, kadını tehdit ederek para ve altınlarını istemiştir.
Fakat daha atik davranan Hacı hanım ekmek bıçağını çekerek babasına bağırınca korkan soyguncu kaçmıştır.
Daha sonra soyguncunun Gömlekhisar köylü R.A. olduğunu tespit eden polis, ertesi günü Saat: 9.30’da Ortacami civarında sanığı yakalamıştır.

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?