logo

Güreş Şenlikleri Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

Güreş Şenlikleri Hazırlık Toplantısı Yapıldı.

Ankara Vezirköprü Dernekler Federasyo-nu tarafından her yıl Ankara’da geleneksel olarak gerçekleştirilen Güreş ve Piknik Şenlikleri hazırlık toplantısı yapıldı.

Şenlikler Güreş organizatörü Milli güreşçi Erol Fidan’ın daveti ve 2017 – 2018 yılı Güreş ağaları Bozbaşoğulları İnşaat sahibi Seyfullah Bozbaş, Halil İbrahim Bozbaş’ın katkıları ile verilen kahvaltılı hazırlık toplantısında 2018 yılında yapılacak şenliklerin yeri ve tarihi netleştirildi.

2018 yılında yapılacak şenlikler yine geçen yılki gibi Gölbaşı’nda 9 Eylül 2018 Pazar günü yapılacak.

Güreş ağası Seyfullah Bozbaş, yaptığı konuşmada: “İlçemiz Vezirköprü için Bozbaşoğulları İnşaat olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. Amacımız hemşehrilerimiz arasında gurbette birliktelik sağlamak, aidiyet duygusunu geliştirmek. Ata sporumuz güreşe katkı sağlamak istiyoruz, kahvaltımıza katıldığınız için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu güzide toplulukla birlikte diğer hemşehrilerimizin de katılacağı bir iftar programını da kalabalık bir şekilde yapacağız.” dedi.

Şenlikler organizatörü ve milli güreşçi Erol Fidan’da: “ Artık geleneksel hale getirdiğimiz güreş ve şenliklerimizin ağalığını alan Bozbaşoğulları inşaatın sahibi Halil İbrahim Bozbaş ve Seyfullah Bozbaş’ın da katkılarıyla bu yıl daha da çoşkulu bir şekilde Gölbaşı’nda şenliklerimizi yapacağız. Bu şenlikleri yaptığımız alan piknik  ve güreş için oldukça uygun bir alan. Hemşehrilerimizi aileleri ile birlikte çoluk çocuk bekliyoruz. Hem pikniğimizi yapalım hem de seçkin güreşçilerin katılacağı pehlivanları seyredelim.” dedi.

Kahvaltılı toplantıya Rekabet Kurumu 2. Başkanı Arslan Narin, Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, Ankara & Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen ve yönetim kurulu üyeleri, Zekai Korol, Yunis Kuzu,  Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Necdet Gökçe, Ankara & Samsun Dernekleri Federasyonu eski Başkanı Muhittin Noyan, İşadamı Şükrü Özdemir, Mustafa Yörür, Nazmi Gökmen, Satılmış Güler, İbrahim İbi, Alanşeyh Köyü Dernek Başkanı Hikmet Abacı, Sarıalan Köyü Dernek Başkanı Dursun Yolcu, Tahtaköprü Köyü Dernek Başkanı İbrahim Kılıç, Karaköy Dernek Başkanı Bayram Elma, Bakla Köyü Dernek Başkanı İhsan Aktaş ile birlikte kalabalık bir davetli gurubu katıldı.

Share
627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?