logo

GÜZEL GELİŞMELER OLUYOR


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Geçen hafta Vezirköprü’de alışılmadık canlılıklar izledik.
Merak edenler aralarında birbirlerine ne oluyor(?) diye sormaya başladılar.
Durum anlaşıldı. Şahinkaya Kanyonuna yabancı ülkelerden sporcu turistler gelmiş, Vezirsuyu piknik alanına kamp kurmuşlar.
İngiliz sporcu Şahinkayası Kanyonu’na karşıdan karşıya gerilen halat üzerinde rekor kırmak için 100 saat ipte kalmayı başararak ilginç sahneler oluşturmuştur.
Rus bayan sporcular ise tırmanma gösterileri ve atlayışları ile halkın büyük ilgisini çekmiştir.
KAYMAKAM, EROL KARAÖMEROĞLU İLE ADEM ARSLAN
Şahinkayası kanyonunun turizm bölgesi ilan edilmesi için zamanın Vezirköprü kaymakamı sayın Erol Karaömeroğlu’nun yaptığı birçok projeden birisiydi.
Daha sonra Vezirköprü’ye atanan kaymakam Adem Arslan’da bu projelerin takipçisi oldu.
Vezirköprü de kaymakamlık yapan kaymakamlardan iz bırakan bu iki kaymakam Vezirköprü unutulmayacaktır, unutulmamalıdır.
Bir de Kemal Kayalıoğlu gibi bir iş adamını ikna ederek ilçeye bir fen lisesi kazandırması olan sayın kaymakam Ozan Balcı, Ozan Balcı eğer bir yıl daha kalsaydı ilçeye Huzurevi’ni de kazandırmış olacaktı.
Diyeceksiniz ki, devlette devamlılık vardır.
Gelen kaymakam başlı olan huzurevini neden devam ettirmedi(?) diye sorabilirsiniz, tamam da gelen kaymakama “Huzurevi inşaatının demirleri çalınmış” diye haber veren arsa bağışlayıcısı rahmetli Kayalıoğlu’na “Ben inşaat bekçisi değilim” diyen bir anlayışa sahip kaymakam olursa devlette devamlılık olmaz değil mi?
Birçok okurumuz “yahu turizm bölgesi oldu da ne oldu(?), memleket ne kazandı(?) diye sorabilir.
İlçe bunların yararını zaman içinde görecek,
Büyükşehir Belediyesi darda olsa kanyonun yolunu yaptı, zaman içinde “Tuvalet” ve tesislerde yapılırsa, gelen turistlerin ilçe merkezine çekilmesi için sokak sağlıklaştırılması yapılan binaların (içinde duran olmayan) turizme açılması, ilçede en az üç yıldızlı otelin yapılması kanyona gelen turisti ilçe merkezine çekecek ve ilçe turizminden faydalanacaktır.
Bir de Kunduza yapılacak Gençlik Merkezi spor kompleksi 20 yıl sonra da tamamlansa ilçeye tüm bu yapılanlarla büyük artı katacaktır.
Tabi, Havza-Vezirköprü, Vezirköprü-Durağan yolunun çağa cevap verecek şekilde yapılması çok büyük önem taşır.
Vezirköprü’ye üç yıldızlı bir otelin yapılması belediye için çokta yapılamaz olduğunu düşünmüyorum.
Bu konularda girişimci, gözü kara, ufku açık bir belediye başkanımız var.
Arabasına garaj bulamayıp halkın yolunu kapatan, arabasında parti başkanını taşıyan, parti başkanı ile çay ocaklarında maç izlemekten başka hiçbir özelliği olmadığı halk tarafından iddia edilenlerden birşey beklememek lazım.
Sayın belediye başkanı kimseden destek beklemeden, Vezirköprü halkının kendisine verdiği destekle ilçeye çok şey kazandırabilir.
Sayın Sadık Edis o kadar şanslı ki, ilçe halkı ve basını destekçisi olan belediye başkanlığı herkese nasip olmaz.
Gelip geçmiş belediye başkanlarına, şöyle bir bakınca bunu rahatça görürüz…

Share
1005 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Elimizdeki Meydan yetmiyor!…

  17 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şehirlerde özellikle trafik açısından ama daha önemlisi, binaların sıkışıklığından kurtararak şehir merkezlerinin nefes almasını sağlayan alanlar olan kent meydanlarına Vezirköprü'de bir yenisinin daha eklenmesine bugün ihtiyaç var diyebiliriz. İlçede vatandaş özellikle yazın güzel havalarında farklı etkinlikleri bekleyen ve bunlara da katılım sağlayan yapısıyla yenilikler arayışında. Vezirköprü'de açık alanda yapılabilecek özellikle büyük etkinlikler için elimizdeki tek yer ise Cumhuriyet Meydanı. Vezirköprü'de 1980'li yıllardan bu yana...
 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...