logo

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ!


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Bazılarını dünya ile birlikte yaşadığımız ancak çoğunluğu ülkemizin üzerinde yaşanan bir takım olumsuzluk ve halkımızı umutsuzluğa sevk eden bir karabasan ile karşı karşıyayız.
İki-üç yıldır süren aşırı kuraklık zaten zor durumda olan ülkemiz tarımını daha olumsuz etkilemektedir.
Kuraklığa rağmen özellikle Doğu Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel felaketleri, yine ülkemizde yer yer meydana gelen depremler korkulu ve kâbuslu günler yaşanmasına neden oluyor.
En önemlisi de Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan corona (covid19) belası da yukarıda bahsettiğim nedenler de eklenince ülkemizde karabasan çekilmez hale geldi.
Günümüzde tüm dünyada daha özgür, daha demokratik yönetimler tercih edilirken ülkemizde tam tersi ilk çağlarda kalmış saraydan tek adam yönetimlerinin tercih edilmesi de ülkemiz üzerinde tüm dünyaca bir olumsuzluk olarak görülmektedir.
Dünya ülkelerinin nüfusunun iki katı corona (covid19) aşısı olurken Türkiye’nin ancak 1/3’ünü bile oluşturmayan 25 milyon insanımıza yetecek kadar aşıyı sipariş verebilmesi ne anlama geliyor.
Bu ülkenin kaynakları, gelirleri bu kadar kötü mü (?…), geçmiş yıllarda Türkiye kendi kendini besleyen ilk beş ülkeden biriyken bugün ilacını alamayacak, halkın sağlık sorunu altında ezilecek hale nasıl geldi?…
Cumhuriyet’in kazanımları, şeker fabrikaları, Sümerbanklar, Demir-çelik Fabrikaları, Et-Balık kurumları, üretme çiftlikleri, Türk Telekomu (PTT), Etibanklar daha neler neler nerede kaldı?
Bunları devletin başında kambur görürsek, bunun için özelleştirme adı altında bunları yok edersek, ortada işsiz, aşsız bıraktığımız halkımızı bu günde ilaçsız ölüme terk etmiş oluruz…
VEZİRKÖRÜ
Vezirköprü de Türkiye’nin sorunlarından ayrı düşünülemez!..
Yol ihalesi, Kunduz Gençlik Kampı, tren yolu yalanı, çimento fabrikası uydur uydur söyle “halk nasıl olsa anlamıyor, inanıyor” anlayışı.
Sinop-Ayancık yolu yeni yapılmış, havaalanı gibi yoldu. 10 km’lik bir bölümü heyelan bölgesi olduğu için şimdi 100 milyona mal olacak yeni yol programa alınmış.
Vah vah Vezirköprü vah ! Sen uluslararası nitelik taşıyan Havza-Vezirköprü-Durağan yoluna 30 milyon ödenek çıkaramıyorsun.
Evet, umutsuzluğa yer yok. Ne demiş usta; “Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler…”

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...