logo

Haftasonları uygulanacak olan Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek

Haftasonları uygulanacak olan Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek

Uzun bir süredir haftasonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının bu yıl da sürdürüleceği ifade edildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla geçtiğimiz yıl haftasonları devam eden sokağa çıkma yasaklarının bu yıl da devam ettirileceği belirtildi.
Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kovid-19 salgını ile mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığımızın korunmasına yönelik olarak uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmektedir.
Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır. Beşincisini uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulandı.
Geçtiğimiz hafta için 28-29-30 Aralık tarihlerinde saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında uygulanan hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması ile yılbaşı dolayısıyla 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’de başlayıp 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’e kadar kesintisiz süren hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 51 bin 152 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldı.
Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan diğer tedbirler sayesinde vaka sayılarındaki düşüş devam etmektedir.
Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.” İfadelerine yer verildi.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?