logo

HAKSIZLIĞA DEMOKRATİK TEPKİ GÖSTERMELİYİZ


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Vezirköprü’nün kronikleşmiş sorunlarının çözümlerinin çözümlenmesi konusunda adımlar atılmıyor. Adımlar atılsa da gidiş, mehter marşı gibi, iki adım ileri bir adım geri.
Daha doğrusu “kaplumbağa yürüyüşü” gibi ilerliyor. “Gönülsüz giden gelin” gibi.
Belediye Başkanı Sayın Sadık EDİS’in belediye başkanlığında Ak Partinin tüzüğüne göre son dönemi olmasına rağmen yapılması gerekenlerde duraksamadığı görülüyor.
Belediyenin soğuk hava deposunu tamamlayıp, aynı bölgede gerekli arsayı alarak Hal inşaatına başladığını öğrenmekten büyük mutluluk duymaktayız.
Ancak şunu belirtmeliyim ki, organize sanayi ya da büyük sanayi konusunda bir arpa boyu yol alınamamıştır.
Sanayinin yer sorununa duyarsız kalınması ilçede sanayinin gelişmesine önem verilmiyor mu (?) sorusunun sorulmasına neden oluyor!..
Tekrar ediyorum. Her şeye rağmen ilçe belediyesi olarak sorunların ve ihtiyaç olarak duyulanların çözümü için mesai harcadığı gözleniyor.
Sorun; Büyükşehir Belediyesi ve genel siyaset.
Vezirköprü sorunları ile Büyükşehir Belediye’sinin ilgilenmediğini açık örneği Sayın Mustafa DEMİR’in Taşhan’ın açılış konuşmasında Vezirköprü’nün sorunları ile ilgili alay edercesine “Göç iyidir” demesi kötü bir örnektir ve Vezirköprü’ye değer vermediğini göstermektedir.
Genel siyaset de Vezirköprü ile ilgilenmiyor. Mesela;

 • Uluçay deresinin ıslahı yıllardır başlı duruyor.
 • Ayvacık Barajına iki hane (aile) için köprü yapılırken Vezirköprü-Alaçam ilçeleri ve bu iki ilçenin onlarca köyünü birbirine yeniden bağlayacak Altınkaya Köprüsü’nün yapılmasından vazgeçilmesi.
 • Havza-Vezirköprü ve Durağan-Vezirköprü karayolunun ciddiye alınmaması.
 • Kunduz Gençlik Kamp Eğitim Merkezinin unutulmuş olması.
 • Geçimi tarıma dayalı olan Vezirköprü’nün tarım ve hayvancılığı konusunda hiçbir çalışma yapılmaması.
  Vezirköprü eski kaymakamı şimdiki Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU “Vezirköprü turizmle kalkınır” diyor.
 • Ama gel gör ki turizmle ilgili gözle görülür bir yatırım yapılamıyor.
  Vezirköprü halkı Vezirköprü’ye değer vermeyenlere bir demokratik tepki göstererek haksızlığa uğradığının farkındalığını göstermelidir.
  Bu arada ağır bir trafik kazası geçiren Vezirköprü dostu Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU’na büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
  Ayrıca CHP Parti Meclisine seçilen Samsun’un çalışkan milletvekili Sayın Neslihan HANCIOĞLU’na da başarılar dilerim.

Share
74 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...