logo

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2021-2022 Eğitim – Öğretim Yılı, yılsonu sergisi Perşembe günü Çamlık Parkı’nda düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya yaptı.

Kaya; “İki senedir pandemi dolayısıyla yapamadığımız yılsonu sergimizi, bu sene gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.” Dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya; “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılından itibaren Haziran ayının 1 ile 7’si arasında Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca Halk Eğitimi Merkezi müdürlükleri çeşitli etkinliklerle tanıtılmaktadır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Halk eğitimi alanı toplum kadar geniş, hayat kadar çeşitlidir. Bu manada halk eğitimi bir lüks değil, bireylerin mutluluğu için yerine getirilmesi gereken bir hizmettir. Hızla değişen dünyanın meydana getirdiği sorunları çözmek yetişkin eğitimiyle olmaktadır.” Sözleriyle halk eğitimi merkezlerinin amaçlarını en güzel şekilde ifade etmiştir.” İfadelerine yer verdi.

Kaya; “Halk Eğitimi Merkezi olarak amacımız tüm vatandaşlarımıza her zaman, her yerde, herkes için eğitim olanağı sağlamaktır. Beşikten mezara kadar eğitim imkânı sunmaktır.” Şeklinde konuştu.

Faaliyetler hakkında da bilgi veren Kaya; “Bu doğrultuda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılından bugüne kadar merkez binada, ilçe merkezinde ve mahallelerimizde olmak üzere 477 kurs açılmış olup, 7338 kursiyere ulaşılmıştır.” Dedi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya; “Müdürlüğümüz Açık Lise, Açık Ortaokul iş ve işlemlerini yürütmekte olup bugün itibariyle 4603 Açık Lise öğrencisi, 296 Açık Ortaokul öğrencisi eğitimlerine devam etmektedir.

Açık Lise diplomaları 2020 yılından itibaren kurumumuzda basılmakta olup, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında 518 Açık Lise öğrencimiz diploma almaya hak kazanmıştır. Açık Liseyi başarıyla bitiren, diploma alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.” Şeklinde konuştu.

Konuşma sonrasında gerçekleştirilen müzik dinletisi ve VEGED Ekibi tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisiyle devam eden programda seyircinin beğenisini kazanan atık eşyalardan hazırlanan kıyafetlerin defile gösterisi oldu. Birbirinden farklı geri dönüşüm malzemelerinden hazırlan kıyafetlerde süpürgeden ve çöp poşetine kadar birçok çeşit kullanıldı.

Gerçekleştirilen defilede en beğenilen kıyafet ise atık giysilerden oluşturulan gelinlik oldu. Defilenin ardından ise Halk Eğitimi Merkezi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ortaklığıyla açılan spor kurslarında Türkiye’de derece yapan sporculara ödüller verildi.

Sergi açılış programı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimiyle sona ererken kursiyerler yıl boyunca hazırladıkları malzemeleri sergileme imkânına sahip oldular.

Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?