logo

Halk Eğitim Merkezi personeli Slovenya Seyahatinden Döndü

Halk Eğitim Merkezi personeli Slovenya Seyahatinden Döndü

“Access – Include – Train: New Approaches in Training of Disabled Adults” isimli Erasmus+Yetişkin Eğitimi projesi kapsamında bir süre önce Slovenya’ya giden Halk Eğitim Merkezi personeli Vezirköprü’ye döndü.

“Access – Include – Train: New Approaches in Training of Disabled Adults” isimli Erasmus+Yetişkin Eğitimi projesi içeriğinde de yer alan ve yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren, yetişkin eğitiminden sorumlu personeline, Slovenya’nın Ljubljana şehrinde beş gün boyunca süren ve diğer ülkelerin de katılım sağladığı (Fransa, Sırbistan, İtalya, Maceristan, Hırvatistan, Türkiye) “Yes I Can: Special Needs Learners and Inclusive Education” adlı eğitim verildi.

Gezi hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede; “Yetişkin Eğitimi Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri, ülkemizde yetişkin eğitimi veren kuruluşlarda personelin yurt dışı hareketlilik fırsatları yakalaması ve kurs, eğitim almasını sağlayan programlardır. Ayrıca eğitmenlerimizin dil gelişimine de katkı sağlar.
Kurumumuz olarak yer aldığımız kursta ülkemizi temsil etme, engelli eğitimiyle ilgili yeni yaklaşımlar, diğer ülkelerdeki uygulamalar ve diğer ülkelerde bu alanda çalışanları tanıma fırsatı elde ettik. İlerleyen günlerde eğitim alan personelimiz, Kurum Müdürü Mustafa Kaya, Müdür Yardımcısı Banu Seni, İngilizce öğretmeni Tuğçe Şanlı ve Kurs Öğretmeni Rahmi Günindi tarafından alınan eğitim doğrultusunda yetişkin eğitimi veren gruplara seminerler düzenlenecektir.” İfadeleri kullanıldı.

Share
15 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?