logo

Halk Eğitim Merkezi Vezirköprü Türk Halk Müziği Korosu’ndan Öğretmenler Günü’ne Anlamlı Konser

Halk Eğitim Merkezi Vezirköprü Türk Halk Müziği Korosu’ndan Öğretmenler Günü’ne Anlamlı Konser

Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Polifonik Korosu ekibi geçtiğimiz hafta Perşembe günü Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü için konser düzenledi.
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün seminer haftası etkinlikleri kapsamında öğretmenleri sanatsal faaliyetlerde bir araya getirmek, bu faaliyetlerle ilgili Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde seminerler düzenlendi.
Bu kapsamda 24 Kasım Öğretmenler günü haftasında Halk Eğitim Merkezi Vezirköprü Türk Halk Müziği Polifonik Korosu ekibi büyük seyirci katılımıyla beğeni toplayan bir konser verdi.
Bu konser öncesinde Vezirköprü Lisesi öğretmenlerinden oluşan koro Müzik Öğretmeni İbrahim Yıldızçakar yönetiminde hazırlanan eserler seslendirildi.
Öğretmen ve öğrencilerden oluşan koronun sahne almasının ardından Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Polifonik Korosu, şef Reşat Gümüş önderliğinde, ilçemiz eğitimcilerinden Bünyamin Kıvrak’ın eşsiz sunumuyla konser gerçekleştirdi.
Konser programı ayrıca katılamayan izleyicilerin de izleyebilmesi adına Kaptan Mustafa ve başarılı arka plan ekibinin sayesinde internet üzerinden canlı olarak da yayınlandı.
Konserde Grup Akomenya’da çalıştıkları iki farklı eseri sahnede seslendirerek büyük beğeni topladılar.
Konser sonrası gazetecilere kısaca bilgilendirmede bulunan koro şefi Reşat Gümüş; “’Önümüzde birçok konser bizi bekliyor. Konserlerin hazırlıklarını özverili bir biçimde gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra sosyal projelerde de etkin bir şekilde korist arkadaşlarımızla beraber katılım gösteriyoruz. Korist arkadaşlarımı özverili çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum” dedi.
Konser çıkışında Vezirköprü Belediyesi Butik Otel’de düzenlenen yemekte Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Polifonik Korosu ve Vezirköprü Gençlik ve Kültür Derneği (VEGED) ekibine katılan protokol ekibi belge takdim etmesiyle yemek son buldu.

Share
160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?