logo

Halk Eğitim Merkezinde Aşçı Yardımcılığı Kursu Açıldı

Halk Eğitim Merkezinde Aşçı Yardımcılığı Kursu Açıldı

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan aşçı yardımcılığı kursiyerleri ilk tanıtım yemeğini ikram etti.

Davete; İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhsin Yıldız ve Tuncay Yıldırım, kurum Müdürü Mustafa Kaya ve kurum personeli katıldı.
Kursu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özata, kursun önemi ile ilgili kursiyerlerle sohbet ederek, başarılar diledi.
Aşçı yardımcılığı usta öğreticisi Başak Önal “Bu kursun amacı kursiyerlerimize başta hijyen ve iş güvenliği olmak üzere bulaşıkların yıkanması, yemek yapabilmek için hazırlık yapma, belirli yemekleri yapma, uygulama ve sunum eğitimleri vermektir.” Dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya ise; “Müdürlüğümüzce açılan kursların amacı; örgün eğitim dışında kalan bireyleri topluma kazandırmak, bireylerin el becerilerini geliştirmek ve mesleki kazanım elde etmelerini sağlamaktır.
Aşçı yardımcılığı kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize vermiş olduğumuz sertifikalarla özel sektörde iş bulabilmelerine de zemin hazırlanmaktadır.” dedi.

Kurum Müdürü Kaya; “Aşçı yardımcılığı ilk tanıtım yemeği davetimize icabet eden başta ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Resül Özata’ya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize, değerli okul müdürlerimize, kurum personeline, başarılı sunumlarından dolayı aşçılık kursu usta öğreticisi Başak Önal’a ve kursiyerlere teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?