logo

Halk Eğitimi Müdürlüğünden Aile Eğitimi Programı

Halk Eğitimi Müdürlüğünden Aile Eğitimi Programı

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ebeveynlerlere yönelik olarak Aile Eğitimi konulu program düzenlendi.
2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili yapılan planlama doğrultusunda, Erken çocukluk, çocukluk ve ergenlik dönemine ilişkin, ebeveynlere yönelik destek eğitim programı faaliyeti kapsamında ‘Öğrenen Anne, Mutlu Çocuk’ programı, İlçe Müftülüğü Vaizesi Semra Ozan ve İlçe Devlet Hastanesi Çocuk Gelişim Uzmanı Merve Akkoyunlu tarafından Perşembe günü verildi.
Çocuk yetiştirmede en önemli rolün anne olduğu gerçeğinden yola çıkarak, annelerimizi bilgilendirmenin iyi birey yetiştirmede en önemli unsur olduğu kanaatine vardık ve bu nedenle eğitimimizi 24 -65 yaş arası bayanlardan oluşan kursiyerlerimize verdik.
Aile eğitimleri kapsamında düzenlenen ‘Öğrenen Anne, Mutlu Çocuk’ adlı programda, bilinçli birey yetiştirmenin önemi vurgulandı. Katılımın yoğun olduğu program; dinleyicilerden büyük ilgi gördü. Katılımcılardan gelen sorular da yanıtlanarak annelerimize evlat yetiştirme konusunda yol gösterilmeye çalışıldı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya; Aile Eğitimi programın hazırlanmasında katkı sağlayan kurum Müdür Yardımcısı Banu Seni’ye İlçe Müftülüğü Vaizesi Semra Ozan’a ve İlçe Devlet Hastanesi Çocuk Gelişim Uzmanı Merve Akkoyunlu’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek Aile Eğitimi programlarının mahallelerdeki kurslar aracılığıyla devam edeceğini söyledi.

Share
390 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?