logo

Hastane inşaatı kaldığı yerden sürüyor!..

Hastane inşaatı  kaldığı yerden  sürüyor!..

Vezirköprü’de bir süre önce başlayan yeni hastane inşaatı Ağustos ayında durmuş ve Ekim ayında da hacizle bir miktar malzemesi de sökülerek götürülmüştü.
Müteahhit firma geçtiğimiz hafta kaldığı yerden işe devam ettiğini açıkladı.

Yapımı yılan hikayesine dönen Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatı kaldığı yerden devam ediyor.
İnşaatı Ağustos ayında duran ve Ekim ayında bir firmanın alacağı karşılığında çıkardığı haciz kararıyla 12 tır malzemesi sökülerek götürülen Hastane’nin yapımına müteahhit firma devam ediyor.
Görüştüğümüz kontrol mühendisleri, “işi yapan firma ülke genelinde pek çok resmi inşaat işi yapıyor. 15 Temmuz itibariyle ülkede yaşanan atmosferden kaynaklı maddi sıkıntıya girdiler
Ancak, aradan geçen zaman içerisinde toparlanarak hem Vezirköprü’de hem de ülkenin diğer yerlerinde başladıkları inşaatları bitirmek için tekrar çalışmaya başladılar” diyen mühendisler:
– Herkes aklına geleni söyledi. Ancak çoğunun aslı yoktu. Dediler.
Bununla birlikte aynı dönemde yapımına başlanan Havza Devlet Hastanesi’nin %99’unun tamamlandığı öğrenildi.
12 yataklı yoğun bakım ünitesi, 14 poliklinik, 4 diş ünitesi, 14 yataklı diyaliz ünitesi, 4 ameliyathane, 70 araçlık otopark ve 95 yataklı olarak yapılan Havza Devlet Hastanesi’nin 2017’nin ilk 6 ayı içerisinde hizmete gireceği kaydedildi.
Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin tamamlanmasının ise yeni bir aksilik çıkmazsa 2018 yılını bulacağı belirtiliyor.hastane-tir

Share
1338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?