logo

Hastanede Temizlik ile İlgilenen Yok Mu?

Hastanede Temizlik ile İlgilenen Yok Mu?

Vezirköprü Devlet Hastanesinde özellikle temizlikten yana üst üste gelen şikayetler vatandaşların bezdiğini gösteriyor.

Ameliyathane kliması, hastaların gelmeyen muayene sırası derken şimdi de tuvalet kokusu ve yatan hasta odalarının steril olmaması eklendi.

Geçtiğimiz hafta gazetemize gelen vatandaşlar kan vermek için hastaneye gittiğimizde kokudan yaklaşamıyoruz diye şikayet ederken; personelin durumu kanıksadığını gelen kokulardan hastalık tahminine başladıklarını anlatıyorlar.

Tahlil vermek için tuvalete giden hasta ve hasta yakınları tuvaletlerin yetersiz, bakımsız ve küçüklüğünden dolayı rahatsız olduklarını dile getirdiler. Ayrıca laboratuar önünden geçen vatandaşlar ve tahlil sonucu almak için bekleyen hastalar kötü kokudan dert yanıyor.

Vezirköprü Devlet Hastanesinde denetim mekanizması çalışmıyor mu?

Acil Serviste bulunan pansuman odasının üst kısmındaki havalandırma borusu üzerindeki toz birikintisi de vatandaşın gözünden kaçmadı.

Ayrıca bir yakın arkadaşımızın ameliyatı sonrası yaptığımız geçmiş olsun ziyaretinde dikkat çekici bir olayla karşılaştık. Özel odada yatmakta olan arkadaşımızın aydınlatma lambasına bağlanmış duran “sinek yapışkanı” olması pes dedirtti.

Üzerindeki kalıntılardan yaklaşık 10-15 gündür asılı durduğu anlaşılan sinek tutucu yerine ‘camlara sineklik takılması bu kadar mı zor?’ demekten kendini alamayan vatandaşlar, özellikle yaz aylarında sıcaktan camı açmak zorunda kaldıklarını, bu kez de odaya dolan sineklerden rahat edemediklerini belirterek:

  • Hastane hemen her gün geriye gidiyor. Buraya hasta yakını olarak girenler dahi hasta olmaktan kurtulamıyor. Diyerek dertlerini bildirdiler.

 

 

 

Share
881 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

#

Hastanede Temizlik ile İlgilenen Yok Mu?” için 1 yorum

  1. Yasemin karataş : diyor ki:

    Ben hastanede çalışmak istiyorum işimi iyi yaparim kendime güvenim yüksek becerikli ve temiz bir insanım istanbul avrupa yakası kağıthane şişli bana yakın yerler dönerseniz pişman olmasınız 31 yasindayim

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
Sorunlarımızla kim ilgilenecek?

Sorunlarımızla kim ilgilenecek?

Anı İnceleme Araştırma
YENİ BAŞKAN BELEDİYE’de

YENİ BAŞKAN BELEDİYE’de

Anı İnceleme Araştırma
BAŞKAN OSMAN ÖZER

BAŞKAN OSMAN ÖZER

Anı İnceleme Araştırma
YARARLI OLABİLİYORSAK, MUTLUYUZ

YARARLI OLABİLİYORSAK, MUTLUYUZ