logo

Hastanenin Diyaliz ve Tuvalet ünitesi çalışması için kanalizasyon gerekli… Yeni binayı alan yüklenici ruhsat almamış. Yüz yataklı yeni bina noksanlıklar giderilirse dört dörtlük olacak… Devlet Hastanesi Yeni Binası Kaçak Mı Yapıldı? 9 Aralık 2001 Pazar

Hastanenin Diyaliz ve Tuvalet ünitesi çalışması için kanalizasyon gerekli…  Yeni binayı alan yüklenici ruhsat almamış. Yüz yataklı yeni bina noksanlıklar  giderilirse dört dörtlük olacak… Devlet Hastanesi Yeni Binası Kaçak Mı Yapıldı? 9 Aralık 2001  Pazar

Devlet Hastanesine giriyorsunuz. Hani zamanın Kaymakamı Cengiz Bulut’un kurduğu derneğin su basımına kadar bir milyona çıkarttığı sonradan yüz yataklı yapılan hastaneye…
Sağ tarafta yönetimin yeri; acil servis olmuş, yönetim ve döner sermaye yeni binaya gitmiş.
Yeni binaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nda olduğu gibi bir koridordan geçiyorsunuz.
Tanıdığınız simaları görmeseniz, kendinizi bir başka şehirde sanırsınız.
Gıcır gıcır yeni bir bina… Telefonlar bağlanmamış. İlçede 20’den fazla diyaliz (böbrek) hastası var. Diyaliz ünitesi düğmeye basınca çalışacak.
Çalışmayan sade diyaliz ünitesi mi? Banyo ve tuvalet üniteleri de çalışmıyor.
Neden mi?.. Kanalizasyonu, genel hatta bağlanmamış. Yapan müteahhit Belediyeden ruhsat almamış. Belediye ile anlaşıp özel kanalizasyonu düzenlememiş. Beş metre derinlikte kanalizasyonu Belediye kepçesi yetmiyor kazmaya…
Hastanenin yeni binası ile yatak sayısı yüzden iki yüze, özel odalar da 2’den on bire çıkmış. Oda ve komple yeni bina gerçekten şahane bir yer.
Doktorlar
Hastanemizde halen 13 uzman doktor var. Başhekim vekili Mehmet Zengin, yardımcıları; Dtb. Fazlı Kartal, Dr. Metin Eser, Müdür Mustafa Doğan, yardımcıları; Halil Yavuz, Fatih Özata, Döner Sermayede Refik Çalışkan.

Uzman doktorlar: Opr. Dr. Mehmet Zengin, Dahiliye Dr. Metin Eser’den başka İntaniye Dr. Süleyman Aygün, Çocuk Dr. Ali Şimşek, Dahiliye Dr. Hakan Yüksel, Kadın Doğum Dr. Bülent Çepni, Ortopedi Dr. Şeyhmusa Karabıyık, Genel Cerrah Dr. Muzaffer Al, Genel Cerrah Gürel Geniş, Kadın Doğum Dr. Müslime Aslı Gürün Uzhan, K.B.B. Dr. Kadir Mehter, Göz Dr. Can Demir…
Hastane 200 yataklı olunca, uzman sayısının 18 kadar çıkacağı belirtiliyor.
Vezirköprü’de eğitim olanağından yararlanamayan kadınlar için açılan okur-yazarlık kurs sayısı 23’e ulaştı:
Ulusal Eğitime Destek!..
Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Vezirköprü’de Kaymakam Şevket Cinbir’in projeye gösterdiği yoğun ilgi ve desteği ile örnek bir şekilde uygulanıyor.
İlk kurs ilk belge
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür ve Öğretmenleri tarafından açılan ilk okuma yazma kursu tamamlanarak; kursu başarı ile bitiren yaşları 40 ile 52 arasında değişen 13 kadına Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen programla “Okur-Yazarlık Belgesi” verildi.
Anlamlı program
Kaymakam Şevket Cinbir tarafından, Vezirköprü köylerinde yaşayan ve eğitimine İlköğretimden sonra devam etmek isteyen kız öğrenciler için açılan Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda yapılan okur yazarlık belge programı, yapıldığı yer bakımından da katılan misafirler tarafından oldukça anlamlı bulundu.
Vezirköprü’de kimsenin el atmadığı ilginç bir yatırım yapan Şahin, dışarıdan ilgi çok… Vezirköprü’de boş ahırları olanlarda hareket yok diyor.
“Tavşancılık Kârlı Sektör”
Pazar gecesi evdeyim. Çalan telefona bakıyorum. Samsun’dan hiç tanımadığım biri:
-Vefai Tek’er’le mi görüşüyorum!
-Evet!.. Buyrun?
-Halk Gazetesi’ndeki yazınızı okudum. Tavşanla ilgileniyorum. Gazeteci falan değilim. Tavşan besleyenlere nasıl ulaşabilirim?..
Oruç Köyü Muhtarı Hüseyin Edis ve gerçekten akıllı bir yatırımcı olan Refaattin Şahin’in telefonlarını veriyorum. Gelmişler.
Pazartesi günü Refaattin Şahin’le görüşüyorum.
-Ben bu sektörün oluşmasını istiyorum. Ama Vezirköprü’de tek hareket yok.
Irak’tan sonra İran’a da ihracat yapıyor, sosyal girişimleri de sürüyor…
Vezirağaç’ın İftar Yemeği
Vezirköprü’den ilk ihracatı Irak’a yapan, peşinden İran’dan gelen talebi de karşılayan Vezirağaç, bu arada kendisinden beklenen sosyal girişimlere de başladı.
Üniversite öğrencileri için 1,5 milyar vermeyi kabul eden Vezirağaç, geçtiğimiz Cumartesi günü de iftar yemeği verdi.
Yemek ilçemiz protokolünce ilgi gördü.

Share
35 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?