logo

Havza Mekanik Otopark Temeli atıldı

Havza Mekanik Otopark  Temeli atıldı

Havza’ya yapılacak olan Mekanik Otopark Temeli Sanayi Bakanı Mustafa Varank tarafından atıldı.
Yapılan törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “yapılacak tesis Havza’da otopark sorununa çözüm olacak.” Dedi.
Havza 25 Mayıs Gazetesi’nin haberine göre; daha sonra bir konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank:

Bizim hizmet anlayışımızda göz boyama yoktur. Eğer yerin altına hizmet yapmamız gerekiyorsa bizim belediyelerimiz yerin altına da hizmet eder. Yeter ki vatandaşlarımızın problemleri çözülsün. CHP’de bunu göremezsiniz. CHP sadece vatandaşın gözünü boyayacak işlere imza atar ve onları bir manada kandırmaya çalışır. Bizim hizmet anlayışımız da vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözmeye çalışıyor” dedi.

Samsun’a yapılan ve yapılacak yatırımları anlatan Bakan Varank, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı’mızın ve davasının arkasında Canik Dağları gibi dimdik duran Samsun’a, sadece belediyemiz değil hükümetlerimiz de muazzam yatırımlar yaptı. Son 19 yılda tarımdan şehirciliğe, sağlıktan eğitime, enerjiden spora kadar birçok alanda Samsun’a 43 milyar liraya ulaşan yatırımlar gerçekleştirdik.
Bugün itibarıyla şehrimizde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam imkanı sağlayan 6 OSB bulunuyor. Samsun sanayisinin gelişmesi için şehrimizin büyük bir beklentisinin olduğunu biliyoruz. Başta vekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız olmak üzere tüm yetkililer, inanın her ay Samsun’un yeni OSB’si için beni arıyorlar.
Bugün geldiğimiz noktada bir müjdeyi vermek istiyorum. Tersaneler bölgesinde yer alan 266 hektar büyüklüğündeki yeni OSB alanının yer seçimini 5 Temmuz itibarıyla kesinleştirdik. Kuruluş protokolünün valilik onayıyla gönderilmesinden sonra OSB tüzel kişiliğe kavuşmuş olacak. Sonrasında da hızlı bir şekilde etüt, plan ve proje çalışmalarını başlatacağız. Şehrimize yüksek teknolojili, katma değerli ve çevreci yeni yatırımlar, yeni başarılar kazandıracak yeni OSB’nin şimdiden Samsun’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Konuşmanın ardından okunan dua ile otoparkın temeli atıldı.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a kılıç hediye etti.
Törenin ardından Bakan Varank ve beraberindekiler Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunarak fabrikaları ziyaret ettiler.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?