logo

Havza-Vezirköprü- Boyabat yolu için 30 milyon ödenek ayrımı talebi reddedildi. YOL 2021’de yapılmayacak!..

Havza-Vezirköprü- Boyabat yolu için  30 milyon ödenek  ayrımı talebi reddedildi. YOL 2021’de yapılmayacak!..

İlçemizin önemli beklentilerinden biri olan Vezirköprü-Havza ve Vezirköprü Durağan yolları için muhalefetin istediği 30 milyonluk ödenek TBMM komisyonunda reddedildi.

Uzun zamandır beklenen ve ihalesinin yapıldığı söylenmesine rağmen bir türlü başlayamayan Havza-Vezirköprü-Durağan yolunun neden yapılamadığı belli oldu. Bütçeden bu yola ödenek çıkmıyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 bütçesini kabul etti. Ancak bütçe görüşmeleri sırasında CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri tarafından sunulan önergelerin reddedildiği belirtildi.
Geçtiğimiz hafta İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın önergesi ile Havza-Vezirköprü-Boyabat yolu ile Ayvacık-Erbaa-Taşova yollarına 30 milyon lira ödenek ayrılması talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
Bir başka deyişle Vezirköprü’nün en önemli yolu olan Havza karayolu önümüzdeki yıl da yapılamayacak. Belki bu yıl da olduğu gibi sadece yamalarla geçiştirilecek.
İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, daha önce de bu konuyu dile getirerek Samsun Milletvekil-lerinden yakınmıştı. Usta: Samsun dışındaki Cumhur İttifakı Milletvekilleri komisyonlarda kendi bölgelerinin sorunlarından bahsediyorlar. Samsun’un 5 tane AKP milletvekili var. Ancak bunlardan bir tanesi gelerek komisyonda yer almıyorlar. Bölgelerinin sorunlarını takip etmiyorlar. Dedi.

Share
55 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?