logo

Havza’da Kenevir Fabrikasının Temeli atılıyor.. Başkent sözü Vezirköprü’ye Fabrikası Havza’ya

Havza’da Kenevir Fabrikasının Temeli atılıyor.. Başkent sözü Vezirköprü’ye  Fabrikası Havza’ya

Vezirköprü’de Kenevir için ekim alanından başka gelişme olmazken, komşu ilçe Havza’da kenevir fabrikasının da içlerinde olduğu 10 fabrika için temel atılacak.

Birçok ürünün hammaddesi olarak lanse edilen ve özellikle tekstil alanında gelişmesi için çaba gösterileceği kaydedilen KENEVİR için koşu ilçe Havza’da kurulacak fabrikanın temeli Çarşamba günü (bugün) atılıyor.
25 Mayıs günü saat 14.00’te atılacak olan temel için Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve Havza TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar’ın davetlisi olarak 10 fabrikanın temeli atılacak.

Havza’da temeli atılacak olan fabrikalar içinde Uğur Balkuv Triko San.A.Ş., Lacivert Aksesuar San.Ltd. Şti., Trent Mühendislik Makine A.Ş., Dinçer Sıcak Dövme ve Otomotiv Ltd.Şti., Ayba (Anka ) Tekstil, Blacksea Aqua Feed Group Yem A.Ş., Vaat Süt Ürünleri İthalat İhracat A.Ş., Blokhan Ahşap Yapı Malzemeleri Ltd.Şti., Öztaş Vending Otomat Sistemleri Ltd.Şti., Akademi Medikal Tıbbi Cihazlar San. Ltd.Şti. olmak üzere 10 fabrika bulunuyor.

İYİ Parti’den tepki
Edinilen bilgiye göre, İYİ Parti Vezirköprü İlçe Teşkilatı 25 Mayıs Çarşamba günü fabrika temelinin atılacağı saat olan 14.00’te Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir toplantı yaparak, “Kenevirin başkenti olacağı iddiasının ne olduğunu” soracak.
İYİ Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz:
– Vezirköprü’nün hakkı yeniyor. İlçemizde kenevir üretilmesine ve iki isimle patenti alınmasına rağmen sanayisinin Vezirköprü dışında geliştirilmesi büyük bir haksızlıktır. Sessiz kalmayacağız. Dedi.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?