logo

Hayaller 9 doktor; Gerçekler 1 tane!… Vezirköprü bunu hak etmiyor!…

Hayaller 9 doktor; Gerçekler 1 tane!… Vezirköprü bunu  hak etmiyor!…

Birçok alanda doktor açığı bulunan Vezirköprü Devlet Hastanesi’nden hizmet almaya çalışan derdine derman arayan vatandaşlar, ya özel hastanelere gidecek, ya da Samsun’dan geçici olarak gelen doktorlarla pansuman tedbirlere boyun eğecek. Vezirköprü Devlet Hastanesi sevk merkezi olmayı sürdürecek.

100 bin nüfusuyla Vezirköprü’de hastanenin doktor açığı bitmiyor.

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde birçok alanda doktorlar geçici görevle gelerek hizmet vermeye çalışıyorlar. Ancak hastalar bir gördükleri doktoru bir daha göremiyorlar.
Daha önce Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt Vezirköprü Devlet Hastanesi’deki doktor açığının kapanması için talepte bulunduklarını ve 9 doktor istediklerini söylemişti.
Münhal kadroda görünen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Üroloji alanlarından sadece Çocuk Sağlığı ve Hastalıları alanında doktor ataması yapıldı.
8 Ağustos’ta yapılan 2019 2. Dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında yapılan atamalardan Vezirköprü’nün bahtına sadece 1 doktor düştü.
Aynı kurada Bafra’ya Kardiyoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Tıbbi Biyokimya; Çarşamba’ya Üroloji ve Kadın Hastalıkları ve Doğum alanlarında atama yapıldı.
Vezirköprü’deki vatandaşlar ise daha uzun süre en fazla rahatsızlıkların yaşandığı ve en temel alanlar olan Göz, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji ve Üroloji alanlarında Samsun’dan geliş gidiş yapan geçici doktorlarla idare etmek zorunda kalacak.
Hancıoğlu Meclis’e taşımıştı..
Vezirköprü’deki doktor açığını meclis gündemine taşıyan CHP Samsun Milletvekili (Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi) Neslihan Hancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahri Koca’ya soru önergesi vermiş ve Fiziki koşullarının, kapasitesinin ve personel yetersizliği yüzünden aylardır aşırı yoğunluk oluşan ve hizmet sunumunda büyük aksamalar yaşanan Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne ilişkin şikâyetleri sormuştu.
Hekim kadrosu boş olduğundan hastanenin Göz, Kardiyoloji, Göğüs ve Cildiye Poliklinikleri’nde hizmet sunulamadığını, Çocuk Servisi’ndeki tek hekim ve görevlendirmeyle hizmet sunan Kadın Doğum Servisi’nin, talebi karşılamaya yetmediğini ifade eden Hancıoğlu; “Hastane polikliniklerine gelen yurttaşlarımız, hizmet sunumunda yaşanan bu aksamalar yüzünden saatlerce sıra beklemek zorunda kalmakta.
Bu yoğunluk mevcut sağlık personelinin verimini ve sağlıklı çalışma koşullarını da ortadan kaldırmaktadır. Hem vatandaşlarımız hem de sağlık çalışanlarımız açısından büyük bir çile haline gelen bu durum karşısında yurttaşlarımız, sağlık hizmeti alabilmek için çareyi ya Havza veya Merzifon’daki devlet hastanelerine ya da özel hastanelere gitmekte bulmaktadırlar.” Diyerek konuyu dile getiren Neslihan Hancıoğlu’nun konuyu takip edeceği öğrenildi.

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?