logo

Hayvanlar telef oluyor: Zarar binlerce lira..

Hayvanlar telef oluyor: Zarar binlerce lira..

Vezirköprü Havza karayolu üzerinde meydana gelen kazalar vatandaşları bezdiriyor.
Kaza deyince genellikle ölen ya da yaralanan insanlar akla gelse de, aslında hemen her gün hayvan ölümüyle sonuçlanan kazalar da meydana geliyor.
Edinilen bilgiye göre; Cuma akşamüzeri Tepeören kavşağında meydana gelen kazada 12 koyun telef oldu. Havza istikametinden gelen aracın viraja girdikten sonra görebildiği koyunlar nedeniyle duramadığı ve dönen aracın 12 koyunu telef ettiği öğrenildi.
Yine neredeyse aynı yerde Pazar akşam üzeri meydana gelen bir başka kazada ise yine bir hayvan telef oldu. Bu kez bir ineğe çarpan araç ineğin telef olmasına neden oldu. Kazada 10 bin lira inek için para ödendiği iddia edildi.
Çözüm var..
Vezirköprü Havza karayolunun düzeltilmesinin yanı sıra daha önce Karayollarına da başka çözüm ilettiklerini belirten vatandaşlar:

Çomu Deresi üzerinde eski bir köprü mevcut. Bu köprü bir traktör geçebilecek kadar da geniş. Sadece temizlenmesi gerekiyor. Böylece hayvanlar bu köprüyü kullanarak geçiş yapabilir ve karayolundan geçmek zorunda kalmazlar. Bunu Karayollarına ilettik ancak çözüm önerimiz kabul edilmedi. Dediler.

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?