logo

Hazine tam takır, ülkeyi, esnafı perişan ettiniz. Hala hangi halinize vaat ediyorsunuz? Merzifon İl Olmaz!.. Vezirköprü, Havza, Merzifon’a Bağlanamaz! 22 Temmuz 2001 Pazar

Hazine tam takır, ülkeyi, esnafı perişan ettiniz. Hala hangi halinize vaat ediyorsunuz? Merzifon İl Olmaz!.. Vezirköprü, Havza, Merzifon’a Bağlanamaz! 22 Temmuz 2001 Pazar

TBMM 81.Kuruluş etkinlikleri içinde Lâdik ilçesi Karadağ mevkiinde oluşturulan hatıra ormanına fidan dikme töreni için Lâdik’e gelen Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili, Merzifon’un il olacağını, Vezirköprü ve Havza’nın, Merzifon’a bağlanacağını söylemiş.
Haber Havza’nın Sesi Gazetesi’nde yayımlandı.
Milletvekili, tasarının tamamen hazır hale geldiğini, bir kararname ile Merzifon’un il olacağını kesin hale getiriliyor.
Şimdi ekonomimizi perişan eden siyasiler ülkenin bugünkü 70 sente muhtaç hale geldiği bir sırada 50-60 Trilyonluk yatırım gerektiren girişimin peşinde…
İller Bankası partizanlık sularımızın ihalesini yapamıyor, Kuruçay’da binlerce yurttaş sağlıkları için kendilerini ilçeye getirecek köprüyü bekliyor.
Birçok yurttaş dükkanını siftah yapmadan kapatıyor. Halk sıkıntı içinde, beyler keyifleri için ilçeleri il, köyleri ilçe yapmanın peşinde…
Karabük’ü, Osmaniye’yi, Yalova’yı yaptınız da ne oldu?
Kim ne verdiyse ben beş fazlasını veririm” sözleriyle ünlü, ülkeyi 70 sente muhtaç bırakan Demirel, birçok yere havaalanı yaptı. Uçak inmiyor, devlettin tüm parasını Isparta’ya harcadı. Ülke ne duruma geldi.

Esenköy’de Sabotaj Kurbanı Genç
Esenköyü’nde tarlada yığın yakımıyla ilgili cinayet işlendi.
İddialara göre:
Jandarma tarlayı yaktığı ileri sürülen Hasan Ceylan’ı aramaya başlamış, akli dengesi tam olmadığı ileri sürülen sabotajcı genç ağaca çıkarak saklanmış. Muhtar çocuğu ağaçta görmüş.
Esenköy Muhtarı Cemil Zengel’de ağaçtaki çocuğa ateş açmış, Hasan ağaçtan vurularak kuş gibi yere düşmüş. Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş. Sanık muhtar Cemal Zendel tutuklanmıştır.
29 Temmuz, Kunduz Yayla Şenliği’ne Bakan ve Milletvekilleri gelecek. Vezirköprü bir şeyler kazanabilecek mi?
Bahçeli Hastane Ek Binasını Açacak…
Göl Yayla Festivaline beklenen Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Devlet Hastanesinin ek binasını açacak.
Hastane ek binasının aksamları geldi. Diyaliz makinesi kuruldu. Temizliği yapıldı.
Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli’ye ait sorumuzu yanıtlayan Kaymakam Şevket Cinbir:
-Başbakan Yardımcısı Sn. Devlet Bahçeli gelecek ama 28 Temmuz’da gelip geceyi Vezirköprü’de mi geçirir, yoksa Samsun’a gelip Çarşamba, Kavak’ta, Havza’da açılışta mı bulunur, henüz bilmiyoruz. Program belli değil.
Muşta ne diyor…
Devlet Bahçeli’nin ziyareti ile ilgili sorumuzu yanıtlayan MHP İlçe Başkanı Osman Muşta’da:
-Bahçeli ile birlikte bazı bakan ve milletvekilleri Kunduz Yayla Şenliği’ne gelecek. Bu şenlik sadece ilçemizin devlet ilgisi bakımından değil, tanıtımı bakımından da yararlı olacak.
Geçen yıl Sn. Bahçeli’nin gelişinde, Kunduz yolu asfaltlanmış, ilçemizin köy yolları için de 240 Milyar gönderilmişti.
Bu yıl için 900 Milyarlık proje yapıldı. Bakanlığa ben elimle götürdüm. Sn. Vedat Çınaroğlu’da Vezirköprü’lülerin yanında…
Ayrıca Göl için hayvancılık projesi yapıldı. 200 baş süt inekçiliği Devlet Planlamadan çıktı. Bu köy halkı üreticilerine, uzun vadeli, düşük faizli olarak verilecek. Göl yolu da asfaltlanacak.
Vezirköprü’nün su işi için de çalışmalarımız sürecek.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?