logo

Hurdacılar Temel Attı

Hurdacılar Temel Attı

İlçemizde yapılması için mücadele edilen işlerden biri olan Yıkım ve Keresteciler Kooperatifi salı günü temel attı.
2017 yılında kurulan Yıkım ve Keresteciler İnşaat Malzemeleri Kooperatifi temel atma törenine Belediye Başkanı sadık Edis’te katıldı.
Hurdacılar Sitesi olarak geçen Keresteciler ve Yıkımcılar Kooperatifi yaklaşık 12 dönümlük araziyi satın alarak bir site oluşturmak için çalışmalara başlamıştı.
İnşaatın kısa sürede tamamlanacağı belirtiliyor.

Salı günü temeli atılan Hurdacılar Sitesi’nin 2 blok üzerine yapılacağı ve 18 üyesinin tamamına işyeri sağlanacağı öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Kooperatif Başkanı Zekeriya Düşünmez:
335 bin liraya satın aldığımız 12 dönümlük alana 18 adet işyeri yapmak için çalışmalarımıza başladık. Bugün temelini attığımız Hurdacılar Sitesi’nin kısa sürede tamamlanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Vezirköprü Belediye Başkanımız Sadık Edis, bugüne kadar yanımızda oldu, bundan sonra da yanımızda olacağını biliyoruz. 9 kişiyle çıktığımız yolumuzda bugün 18 üyemiz oldu. Mahmut Teker Caddesi üzerinde 2 blok olarak yapılmasını planladığımız iş yerlerimizin 250’şer metrekare olmasını uygun gördük. Sitemiz 5 dekar alana kuruluyor. Otopark ve çocuk parkı da oluşturulacak. Hızarcılar, kereste biçenler ve ikinci el kereste, sıfır kereste, çelik kapı, pvc’de sıfır üretim ve ikinci el olarak burada olacak. Alanımızın yan taraflarında arsa arayışındayız. Daha sonra bu işi yapmak isteyenler için sitemizi büyüterek yeni işyerleri katmayı planlıyoruz. Dedi.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?