logo

Huzurevi Projesi Onaylandı!…

Huzurevi Projesi  Onaylandı!…

İlçemizde yapılması için çalışmaları devam eden ve daha önce statik projesi onaylanan Huzurevi’nin mekanik ve elektrik projelerin onaylandığı öğrenildi.

Daha önce statik projesi onaylanan Huzurevi’nin elektrik ve mekanik projelerinin de Bakanlık onayından çıktığı, bu hafta içinde imza aşamasının tamamlanarak projelerin Vezirköprü’ye ulaştırılacağı belirtiliyor.
2010 yılında ilçemizde görev yapan Kaymakam Ozan Balcı’nın (şimdi Tokat Valisi) başlattığı ve rahmetli Kemal Kayalıoğlu tarafından arsası bağışlanarak su basmanına kadar çıkılması sağlanan Vezirköprü Huzurevi’nin proje onayı işleminin bittiği öğrenildi.
100 yatak kapasiteli olacak Huzurevi için geçtiğimiz Şubat ayında Vali Osman Kaymak ile birlikte Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Sadık Edis ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı bir protokol imzalamıştı. Protokole göre; inşaatı Vezirköprü tamamlayacak, tefrişatını ve çalıştırmasını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacaktı.
Konuyla ilgili olarak yeniden bir dernek kurularak çalışmasına başlayacağı söylenmişti.
Daha önce statik projesinin tamamlanarak imzadan çıktığını açıklanan Vezirköprü Huzurevi’nin, mekanik ve elektrik projelerinin de Bakanlık imzasından çıktığı öğrenildi.
Projelerin Vezirköprü’ye ulaşmasının ardından Huzurevi inşaatına başlanmasında bir pürüz kalmayacağı belirtiliyor.

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?