logo

İbrahim Muştalı neden belediye başkan adayı oldu? Amaç: Vezirköprü’ye hizmet… Her mahalleye eşit çalışma, yaşlılara huzurevi, otopark sorununu çözeceğim Oy’unuz Boşa Gitmesin; Oynanan Oyuna Dur!..De… 21 Mart 1999 Pazar

İbrahim Muştalı neden belediye başkan adayı oldu? Amaç: Vezirköprü’ye hizmet… Her mahalleye eşit  çalışma, yaşlılara huzurevi, otopark sorununu çözeceğim Oy’unuz Boşa Gitmesin; Oynanan Oyuna Dur!..De… 21 Mart 1999  Pazar

Güzel Vezirköprü’müzün dürüst insanları, hizmete layık yaşlısı, kadını erkeği ve genci ile sevgili Vezirköprülüler;
Hep senin iyi niyetini suistimal ederek, kendileri için senaryolar yazarak, hep aynı rolleri, hep aynı adamlara paylaştırdılar.
Ben sizlerle el ele, sizlerin desteği ile bu oyunu bozacağım.
Yok öyle yağma..
Oylar boşa gitti, oyun devam ediyor. Oyunu değiştir, hep oynanan bu oyuna dur de, hem de oy’unu boşa atma.
Yok öyle yağma…
Yaşlılık
Devletin hizmetindeki insanlar 65 yaşında resmen emekli olurlar. Vezirköprü’de siyasette hizmet 65 yaşından sonra başlıyor. Sevgili gençler elinden alınan hakkına sahip çık. Oy’unla bu oyunu boz.

İbrahim Muştalı neden Belediye Başkan adayı oldu?
Vezirköprü ve Vezirköprülü sessiz çoğunluğun dertlerini ve çaresini biliyorum.
Ufku geniş projeler üreterek altyapısını tamamlamış 21.asrın modern Vezirköprü’sünü gerçekleştirmektir.
Aktif Bir Belediye
Köprümüzü ve Köprülüleri önce ilimiz Samsun’da sonra’da bütün yurtta ve de yurtdışında tanıtacak ve temsil edecek belediye yönetimini kurmak.
Bakanlar kurulunun yanlış derecelendirmesi, buralarda sağlık hizmetinde sorun yaratıyor.
Vezirköprü Sağlıkta 3.Bölgeye alınmalı
Bakanlar Kurulu sağlık derecelendirmesinde; İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Aydın gibi illerde Samsun’unda birinci bölgeye alınması, Samsun’daki sağlıkçıların olduğu gibi, sağlık müdürlüğünün de tepkisine yol açtı.
Sağlık müdürlüğünden gelen haberlere göre: Sağlık Müdürü Dr. Ersin Yılmaz buralara kimse tayin istemiyor; böyle giderse Doktor, hemşire bulamayacağız. Diyor.
Haksız derecelendirme ile Vezirköprü’de ikinci bölge yapılması, ilçemizde; doktor, hemşire ve sağlıkçı sıkıntısını büyük boyutlara ulaştırdı.
İlçemizde doktor, hemşire, ebe sıkıntısı hat safhada…
Birçok sağlık ocağı kapalı.
Tahtaköprü, Sarıdibek, Alanşeyhi, Öğürlü Köylerinde yaplaşık onbin nüfusu taşıyan köyler topluluğuna, değil doktor, bir ebe, bir sağlıkçı bile atanmıyor.
Bulunamıyor. İkinci bölge olduğu için atama güç oluyor; atananlar da durmuyor.
Samsun ve ilçelerinin gelişmiş büyükşehir statüsünün uygulandığı merkezde birinci, ilçelerde sağlıkta ikinci sırada olduğu sürece iki sene sonra durumun daha kötü olacağı belirtiliyor.
Mehmet Ali Bayraktar’ı kaybettik.
Acı Bir Ölüm
Gerçi ölümün tatlısı olmaz. Ama gençliğinin tatlı günlerinden bir kısmını bizimle VATANDAŞ’ta geçiren Mehmet Ali Bayraktar’ın ölümü bizi de şaşkına çevirdi. Gerçekten acı bir haber oldu. İnanamıyorduk.
Mehmet Ali Bayraktar’la, daha birkaç ay önce amcası Saffet Bayraktar’ın ölümünde karşılaşmış, arabasıyla gazeteye kadar gelmiştik. Sohbeti çekilir, herkesin işine koşar, tam bir halk adamıydı.
Samsun’da Vezirköprü deyince akla gelenlerden biri de Mehmet Ali idi. Takdir-i İlahi…
DSP Belediye Başkan Adayı Remziye Dinler:
Ben De Varım!
Ülke çapında yıllardır süren çürümenin her yeri sardığı bir sırada Vezirköprü’nün tarihteki İLK KADIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak sizlere sesleniyor ve bu demokratik yarışta BEN DE VARIM, diyorum.
Bütün Türkiye yeni bir başlangıca hazırlanıyor. Biz de…

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?