logo

İçişleri Bakanlığı’ndan Marketler, Eczane ve Toplu Taşıma Araçlarına Corona Düzenlemesi Getirildi

İçişleri Bakanlığı’ndan Marketler, Eczane ve Toplu Taşıma Araçlarına Corona Düzenlemesi Getirildi

Ülkemizde ortaya çıktığı günden bugüne kadar 1872 kişide şüphelenilen ve 44 kişinin ölümüne sebep olan Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından marketler, eczaneler ve toplu taşıma araçlarına yeni düzenlemeler getirildi.

Ülkemizde 10 Mart’ta ortaya çıkarak 44 kişinin ölmesine 1872 kişinin ise hastalık şüphesiyle tedavi altına alınmasına yol açan Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı marketler, eczaneler ve toplu taşıma araçlarına kısıtlamalar getirdi.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı’nca yapılan bildiride Şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlarda geçici bir süreyle kapasitesinin %50’si kadar yolcu kabul etme izni getirildi.

Yine bu genelge kapsamında il ve ilçelerde hizmet vermekte olan marketlerde her 100 metrekarede en fazla 10 müşteri kabul edilebilecek.

Corona düzenlemesi kapsamsında bir düzenleme de eczanelere getirildi. Buna göre eczane içerisinde tezgah ve müşteri arasında 1 metrelik mesafe ayarlandı ve içeride sadece 3 adet müşterinin bulunması istendi.

Ayrıca eczanelerde her müşteri için dezenfektan bulundurulacağı ve müşterilerin bu dezenfektanları kullanarak işlemlerine devam edecekleri belirtildi.

Denetlimler Sıklaştı

Alınan yeni tedbirlerin ardından Vezirköprü İlçe Emniyeti de marketker, eczaneler ve toplu taşıma araçlarını sıkı denetime alarak, bu konuda bilgilendirmelerde bulundular.

Share
116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?