logo

İdman yurdu-Yılmazsporu 3/2 ve Vezirköprüspor-Topraksporu 4/0 yendi Kaymakamlık Kupasını Vezirköprüspor Kazandı 20 Eylül 1970 Pazar

İdman yurdu-Yılmazsporu 3/2 ve Vezirköprüspor-Topraksporu 4/0 yendi Kaymakamlık Kupasını Vezirköprüspor Kazandı 20 Eylül 1970 Pazar

Vezirköprü tarihinde ilk defa ve ilçemizde sporun düzenli hale girmesine büyük çapta katkıda bulunan kaymakamlık kupası maçları sona ermiş, kupayı Vezirköprüspor kulübü almıştır.
Ancak kupayı koyan kaymakam Necdet Baysungur bir işi için Ankara’ya gittiğinden kupanın törenle verilmesi geçikmiştir.
İlk maç
Cezaevi arsasında yapılan ilk maçta İdmanyurdu averajla şampiyon olmak, Yılmazspor ise İdmanyurdunu yenip ikinciliği elinden almak için mücadele edecekti.
4/0’lık maç
Vezirköprüspor şampiyonluk maçında hakikaten şampiyon takıma yaraşır şekilde oyun çıkarmıştı. Yılmazspor’un sağladığı büyük avantaj, onlar için en büyük nimetti. Rahat bir şekilde oynayan Vezirköprüspor 12.dakikada Mehmet’in ayağından ilk golünü kazandı.
Toprakspor ise bütün gücüyle maça asılıyordu. İlk devre karşılıklı akınlarla geçti ve 1/0 Vezirköprüspor galibiyetiyle kapandı.

H.Özalp ve N.Kurt tarafları kongreye katılmıyor
21-9-1970 Pazartesi günü kışlık lale sinemasında A.P. Vezirköprü ilçe kongresi yapılmaktadır.
Bilindiği gibi bir süre önce delege seçimini A.P. Samsun müfettişi Rafet Rendeci iptal ettirmiş, yeni baştan yoklamalar yapılarak kongre delegesi seçimi yapılmıştır.
Vezirköprü Lisesi’ne 57, Sanat Enstitüsü’ne 45, Ortaokula 218 Talebe Kayıt Oldu
Vezirköprü Lisesi’ne geçtiğimiz haftaya kadar 57 öğrenci yazılmıştır. Ayrıca ikinci sınıfın açılması için de çok sayıda talep vardır. Ortaokula 218 öğrenci yazılmıştır.
İstikbali çok parlak olan Erkek Sanat Enstitüsü birinci sınıfına ise 45 öğrenci yazılmıştır. Bu yekûnun daha da artacağı beklenmektedir.
Bundan iki yıl kadar önce Ortaklar köyünde genç ve güzel kadın aşığı için kocasını öldürmekten sanık…
Ağır Cezada Savcı Kocasını Öldüren Kadına Önce İdam Aşığına da Müebbet Hapis Cezaları İstedi
Ortaklar köyünde aşığı için kocasını öldürmekten sanık E.’nin davasının son celseleri ilginç olmaya başlamış, evvelki hafta da c. Savcısı iddianamesini okuyarak E.’nin idamını fakat yaşı küçük olduğu için cezasının yirmi yıla düşürülmesini, A.D.’nin de müebbet hapsini istemiştir.
Yardım bekliyoruz
Vezirköprü Köy Çocukları İçin Pansiyon İnşaatı Ağır Yürüyor
Vezirköprü köylerinde ortaokul, lise, sanat enstitüsünde okuyacak çocuklar ile komşu ilçe Durağan, Havza, Alaçam vs. ilçelerden gelecek çocuklar için yapılmakta olan pansiyonun temeli ortaokulun bahçesinde atılmış, temel toprak üzerine çıkmışsa da inşaat ağır yürümektedir.
Oysa ilgililerden biraz alaka belirse, pansiyon kısa süre içinde bitmiş, güçlükler içinde okuyan öğrenciler rahata kavuşmuş olacaklardır.
Bilindiği gibi soğuk kış günlerinde fakir köy çocukları için yatacak ev bulunsa bile sıcak bir soba, elektrik bir problem olmaktadır.
Lise, Sanat Enstitüsü, Ortaokul pansiyonu için ilgilileri, belediyeyi, din adamlarımızı; öğretmenlerimizi, amir memur tüm aydınlarımızı yardıma çağırıyoruz.
Yukarınarlı Köyü Elektriğe Kavuştu
Samsun’dan Kocaeli’ne atanmış olan eski Samsun Valisi Ertuğrul Ünlüer’in Vezirköprü köylerini gezisi sırasında ilçemiz Yukarınarlı köyüne vaat ettiği elektrik gerçekleşmiştir.

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?