logo

İftar programı


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

İftar yemekleri Ramazan aylarının vazgeçilmezidir.
Ancak ya fazla olduğundan ya da amacından saptığından olabilir gittikçe toplu iftar yemeklerine daha az ilgi gösteriliyor.
Bir de programların amaçlarının olmaması katılımı azaltıyor.
İftar yemeklerine; zaten bir arada olan insanlar birlikte gidiyor, birlikte oturuyor ve yemekten sonra hemen kalkarak ayrılıyorlar. İnsanların bir araya gelmemelerine aracılık da yapan bu toplantılar, bu şekilde olunca, hiç amacına ulaşmamış oluyor.
Bununla birlikte geçtiğimiz hafta verilen Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası yemeği sonunda kalan bir grup ortaya konan sohbetle bunu biraz olsun değiştirmiş oldu.
Bu toplantıya Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Dağdelen ve Meclis Başkanı Mustafa Atak’ın da katılmaları bir bakıma şans oldu.
Merzifon’a yapılacak olan yatırımları kendi kulaklarımızla duymuş, vizyonlarını görmüş ve bu sayede Vezirköprü olarak kendi durduğumuz yeri daha iyi analiz etme imkanı sağlamış olduk.
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dağdelen, Özdilek’in Merzifon’a çok ciddi bir tesis yapacağını, Organize Sanayi’den havaalanı kavşağına kadar olan alanın ticari olarak canlandırılması için çalışmalarını, Merzifon havaalanının daha etkin bir halde kullanılması için yaptıkları çalışmaları anlattı.
Merzifon’un her anlamda bağı olan komşu ilçesi Vezirköprü ile daha sıkı bağ kurabilmesi için yapılacak her çalışmayı da destekleyeceklerini söyledi.
Sohbete doğal olarak Vezirköprü – Merzifon arasındaki yolun canlandırılması gerektiği, Merzifonluların Vezirköprü’ye gelebilmeleri için Havza’yı dolaşmak zorunda kalmamaları gerektiğini aktardık.
Merzifon’a bir ara başlanan direk minibüs seferlerinin (herkesin çok anlamsız bulduğu) UKOME kararları ile durdurulmasının ne kadar yanlış olduğu konuşuldu.
Misafirlerin sohbetinde şahsen Merzifon-Vezirköprü bağlantısının bir an önce oluşturulması için çalışma yapılmasının iki tarafın da isteği olduğu kanısına vardım.
(Yine bir başka arkadaşımızın Vezirköprü ticareti için Durağan yolunun daha önemli olduğunu hatırlatmasına da katılmakla birlikte burada Havza yolu ile birlikte projesinin hazırlandığına inanmak istediğimizi belirteyim.)
Merzifon ve Vezirköprü TSO’ların bir arada programlar düzenlemesi fikri de yine Başkan Dağdelen’den geldi ve Kadri Fişekci de olumladı. Umarız lafta kalmaz.
İftar masalarının sadece yemek değil, bir araya gelerek fikirleri paylaşmak, ortaya yeni fikirler atmak ve bilgi paylaşmak adına ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi Vezirköprü TSO.
Umarım diğer programlara da örnek olur.

Share
631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başa döndük: Geçim sıkıntısı!…

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  İlçemizde olduğu kadar, ilçe dışında da birçok kesimin dikkatini Vezirköprü'ye çeken arazi toplulaştırma eylemlerinin yankıları sürerken, insanlar haklı ya da haksız olan konusunda kararlarını netleştiriyor. Konuyla ilgili kesin kararı ise yargı verecek. Arazi toplulaştırma eylemlerinden sonra Vezirköprü'de gündem kısa sürede geçim sıkıntısına döndü. Özellikle çiftçilerimizin gübre başta olmak üzere artan girdi maliyetlerinden ötürü 'ekmemeyi' düşündüklerine defalarca üzülerek şahitlik ettim. Konuşmalarda bir karamsarlık hakim. Herkes bu kışı...
 • BU İŞTE BİR HİNTLİK Mİ VAR?

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü köylerinde yapılmak istenilen arazi toplulaştırılmasında hangi tarafla konuşsan sonuca varamıyorsun, hemen hemen herkes ayrı telden çalıyor. Köylüler toplulaştırma ilanının kendilerine duyurulmadığını, Toplulaştırma işlemine başlamadan önce aksaklıkların giderilmesi için kendilerinin bilgilendirilmediğini, İktidar milletvekilinin kendilerine aksaklıkların düzeltilmesi için toplulaştırmanın bir süre erteleneceği sözünü vermesine rağmen, bir hafta sonra sabah kalktıklarında köyün güvenlik güçlerince sarıldığını gördüklerinde ...
 • Okullardaki sıkıntılar: YURT ve İHALE

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Okulların açılmasıyla birlikte eğitimde yaşanan sıkıntılar yeniden gündeme geldi. Bunlardan bazıları ilk ve orta dereceli okullarda yaşanırken, bazıları da üniversite ve dengi okullarda yaşanıyor. Bu güne kadar Vezirköprü'de hiç duyulmayan YURT sorunu bu yıl ilçemizde de baş gösterdi. İlçemizdeki yurtların yetersizliği yıllardır sürse de, büyük kentlerdeki yurt sorununun medyada yer alması nedeniyle bu yıl ön plana çıktı. Belediyelerin yarışı haline dönen yurt sıkıntısına çözüm arayışında ilçemizde de hem Samsun Büyükşehir, hem de Vezirköprü B...
 • GEÇTİĞİMİZ HAFTALAR VE GÜNLERDE VEZİRKÖPRÜ’DE YAŞANANLAR

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de geçtiğimiz aylar, haftalar ve günlerde nelerin yanlış nelerin doğru olduğunu sevgili Göktan Vatandaş Gazetesi'nde “Bana Göre” köşesinde “ÜZÜLDÜK” başlığı altında çok güzel özetlemiş. Gerek Göktan'ın bu makalesi, gerekse Vezirköprü Ziraat Odası'nın hazırlayarak siyasilere ve ilgili kurumlara sunduğu rapor hiçbir yoruma meydan vermeyecek kadar açık ve nettir. Bu çalışmasından dolayı Ziraat Odası Başkanı Sayın Arslan KAYA ve yönetimini bir kez daha kutlarım. Peki; Neler yanlış, neler doğru?… - İlçede köylülerin karşı...