logo

İftar programı


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

İftar yemekleri Ramazan aylarının vazgeçilmezidir.
Ancak ya fazla olduğundan ya da amacından saptığından olabilir gittikçe toplu iftar yemeklerine daha az ilgi gösteriliyor.
Bir de programların amaçlarının olmaması katılımı azaltıyor.
İftar yemeklerine; zaten bir arada olan insanlar birlikte gidiyor, birlikte oturuyor ve yemekten sonra hemen kalkarak ayrılıyorlar. İnsanların bir araya gelmemelerine aracılık da yapan bu toplantılar, bu şekilde olunca, hiç amacına ulaşmamış oluyor.
Bununla birlikte geçtiğimiz hafta verilen Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası yemeği sonunda kalan bir grup ortaya konan sohbetle bunu biraz olsun değiştirmiş oldu.
Bu toplantıya Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Dağdelen ve Meclis Başkanı Mustafa Atak’ın da katılmaları bir bakıma şans oldu.
Merzifon’a yapılacak olan yatırımları kendi kulaklarımızla duymuş, vizyonlarını görmüş ve bu sayede Vezirköprü olarak kendi durduğumuz yeri daha iyi analiz etme imkanı sağlamış olduk.
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dağdelen, Özdilek’in Merzifon’a çok ciddi bir tesis yapacağını, Organize Sanayi’den havaalanı kavşağına kadar olan alanın ticari olarak canlandırılması için çalışmalarını, Merzifon havaalanının daha etkin bir halde kullanılması için yaptıkları çalışmaları anlattı.
Merzifon’un her anlamda bağı olan komşu ilçesi Vezirköprü ile daha sıkı bağ kurabilmesi için yapılacak her çalışmayı da destekleyeceklerini söyledi.
Sohbete doğal olarak Vezirköprü – Merzifon arasındaki yolun canlandırılması gerektiği, Merzifonluların Vezirköprü’ye gelebilmeleri için Havza’yı dolaşmak zorunda kalmamaları gerektiğini aktardık.
Merzifon’a bir ara başlanan direk minibüs seferlerinin (herkesin çok anlamsız bulduğu) UKOME kararları ile durdurulmasının ne kadar yanlış olduğu konuşuldu.
Misafirlerin sohbetinde şahsen Merzifon-Vezirköprü bağlantısının bir an önce oluşturulması için çalışma yapılmasının iki tarafın da isteği olduğu kanısına vardım.
(Yine bir başka arkadaşımızın Vezirköprü ticareti için Durağan yolunun daha önemli olduğunu hatırlatmasına da katılmakla birlikte burada Havza yolu ile birlikte projesinin hazırlandığına inanmak istediğimizi belirteyim.)
Merzifon ve Vezirköprü TSO’ların bir arada programlar düzenlemesi fikri de yine Başkan Dağdelen’den geldi ve Kadri Fişekci de olumladı. Umarız lafta kalmaz.
İftar masalarının sadece yemek değil, bir araya gelerek fikirleri paylaşmak, ortaya yeni fikirler atmak ve bilgi paylaşmak adına ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi Vezirköprü TSO.
Umarım diğer programlara da örnek olur.

Share
945 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Elimizdeki Meydan yetmiyor!…

  17 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şehirlerde özellikle trafik açısından ama daha önemlisi, binaların sıkışıklığından kurtararak şehir merkezlerinin nefes almasını sağlayan alanlar olan kent meydanlarına Vezirköprü'de bir yenisinin daha eklenmesine bugün ihtiyaç var diyebiliriz. İlçede vatandaş özellikle yazın güzel havalarında farklı etkinlikleri bekleyen ve bunlara da katılım sağlayan yapısıyla yenilikler arayışında. Vezirköprü'de açık alanda yapılabilecek özellikle büyük etkinlikler için elimizdeki tek yer ise Cumhuriyet Meydanı. Vezirköprü'de 1980'li yıllardan bu yana...
 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...