logo

İhalelere müfettiş görevlendirildi.

İhalelere müfettiş  görevlendirildi.

Yatılı okulların pansiyonlarında yapılan doğrudan temin ve pazarlık usulü alımların usulsüzlüğü ile ilgili olarak müfettiş görevlendirildi. Uygulamanın örnek olması bekleniyor.

Bazı devlet dairelerinde mal ve hizmet alımlarının doğrudan temin ya da pazarlık usulü ile yapılması üzerine Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2 müfettiş görevlendirerek inceleme başlattı.
Şubat ayı içerisinde Sinop’ta yerel basının sorunlarını masaya yatıran meslektaşlarımız ve Basın İlan Kurumu Samsun Şubesi Müdürü Mustafa Bayraktar ile toplantı yaptılar.
Toplantıda konuşan Bayraktar, ilan verdirilmemesi için bölünen meblağlar olduğunu belirterek:

İlan yapılmayan hallerde 3 istekli davet edilerek fiyat teklifi alınıyor. Bu tarz yüksek meblağlı ihalelerde daha düşük teklif vermesi muhtemel katılımcıların ihaleye girmesinin önü kesiliyor. Devlet zarara uğratılıyor. İlana çıkmak hem daha çok katılımcıya ulaşmayı hem de devletin kazanç elde etmesini sağlar. Dedi.
Doğrudan temin yönteminin hem yerel gazeteleri hem de esnafı mağdur ettiğini belirten Bayraktar:

4734’ün 5. maddesi açıktır. Bunun işletilmesi ve mağduriyetlerin önüne geçilmesi gerekir. Konuyla ilgili olarak bizim de çalışmalarımız var. Dedi.
Ayancık’ta müfettiş görevlendirildi
Ayancık’ta gazetelerin yaptığı şikâyet üzerine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci Pansiyonu’na müfettiş görevlendirildi.
Yatılı okullarda sürekli olarak doğrudan temin ve pazarlık usulü ile mal alımı yapıldığını belirten gazetelerin talebi üzerine Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2 müfettiş görevlendirdi.
İhalelerde idarenin keyfi olarak pazarlık usulü ihale yapmayı tercih etmesinin eşit muamele ve rekabet ilkeleri ile bağdaşmadığı ve diğer tüm yatılı okul pansiyonlarının ihalelerinde de usul mevzuat suistimal edilerek ihale yapıldığın altı çizildi.

Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?