logo

“İki Tekerle Vezirköprü’yü Keşfet” etkinliği Büyük İlgi Gördü

“İki Tekerle  Vezirköprü’yü Keşfet” etkinliği Büyük İlgi Gördü

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Vezirköprü Belediyesi işbirliği ile geçtiğimiz hafta Çarşamba günü “İki Tekerle Vezirköprü’yü Keşfet” etkinliği gerçekleştirildi.

Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinliği Kapsamında düzenlenen “İki Tekerlekle Vezirköprü’yü Keşfet” etkinliğine çok sayıda kişi katıldı.
Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bizde Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Vezirköprü Belediyesi olarak, bugün 10:00-11:00 saatleri arasında trafiğe kapatılmış olan alanda ”İKİ TEKERLE VEZİRKÖPRÜ’YÜ KEŞFET” etkinliği düzenliyor, sağlıklı ve güvenli hareketliliği destekliyoruz.” Dedi.

“İki Tekerle Vezirköprü’yü Keşfet” etkinliği nedir?
Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu kampanyasıdır.
Kampanya dâhilinde belediyelerin vatandaşlarına bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanır. Bu etkinlikler, 22 Eylül’de “Arabasız Gün” ile sona erer.

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?