logo

İki yıllık aranın ardından ilçemizde gerçekleştirilen 2.Ayak Offroad Yarışları Nefes Kesti Otellerde doluluk oranı %100 oldu..

İki yıllık aranın ardından ilçemizde gerçekleştirilen 2.Ayak Offroad Yarışları Nefes Kesti Otellerde doluluk oranı %100 oldu..

İlçemizde yapıldığı her yıl beğeniyle izlenen ancak geçtiğimiz iki yıl boyunca pandemi nedeniyle düzenlenemeyen Vezirköprü Offroad yarışları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası 2. ayak yarışı 13-14 ve 15 Mayıs tarihlerinde ilçemizde düzenlendi.

İlçemizde düzenlenen offroad etkinliği nedeniyle Vezirköprü’deki otellerde Cuma ve Cumartesi akşamları için yer bulunamadığı, gelen misafirlerin çevre ilçelerdeki otellerde yer bulabildiği öğrenildi.
Petlas 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası 2. ayağı geçtiğimiz hafta sonu Vezirköprü’de gerçekleştirildi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayamı haftasına denk getirilen ve 19 Mayıs kutlamaları kapsamında gerçekleşen turnuvaya 24 takım katıldı.
Vezirköprü’de 13-14 Mayıs tarihlerinde belki de tarihinde ilk kez otellerde yer kalmadığı öğrenildi. Tüm otellerde doluluk oranları %100’ün üzerine çıkarken, otellerde yedek yataklarla kapasite artırımına gidildiği belirtildi.

Gerçekten offroad yarışına hem ilçemiz-den hem de ilçe dışından büyük ilgi vardı. Seyirciler yarışmacıların performanslarına tam not verirken, Vezirköprü’nün isminin duyurulması için önemli olan yarışmalar kimi esnafın da yüzünü güldürdü.
Geçtiğimiz Cuma günü Çamlık Parkı’nda düzenlenen start seremonisiyle başlayan etkinlikte yarış hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

ICRYPEX ana sponsorluğunda devam eden Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2022 ulusal yarış takviminin ikinci offroad mücadelesinde 24 araç ve 48 sporcu birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler.
Cumartesi günü Vezirsuyu Tabiat Parkı’ndaki mukavemet etabında 4 kez tur atan yarışçılar yine Pazar günü seyirci etabında Vezirköprü İncesu mevkiinde 3 tur attılar.
Zorlu yarış sonunda EVL Garage takımından Kemal Özsoy-Yiğitcan Yüksel, Can-Am Maverick X3 ile genel klasman ve sınıf SSV birinciliğinin sahibi olurken, aynı takımdan Can-Am Maverick X3 ile Kenan Özsoy-Harun Deynek ikinciliği, Jeep Cherokee ile Engin Öztürk-Mehmet Özdemir de üçüncülüğü ve sınıf 3 birinciliğini elde ettiler.

Sınıf 1’de Suzuki Grand Vitara ile Samet Emni-Fatih Atasayar ilk sırayı elde ederken, Sınıf 2’de Suzuki Samurai ile Nihat Keskin-Yasemin Biber Toker ve Sınıf 4’te de Jeep Wrangler ile Doğukan Pekal-Başar Şentürk birincilikleri paylaşan ekipler oldular.
Dereceye giren sporcuların ödülleri, Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Vezirköprü İlçe Gençlik Spor Müdürü Mehmet Uyar’ın katılımıyla Vezirköprü Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Samsun İl Gençlik Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; “Sayın valimizin talimatıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Mayıs ayına yaydık. Vezirköprü’de de offroad ayağı çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Uzun bir aradan ve pandemi döneminden sonra 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında bir araya gelmenin heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra da daha iyi ve güzel bir şekilde eksiklerimizi de önümüzdeki yıllarda gidererek devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.
Bizim için şu gurur çok önemli, diyerek sözlerini sürdüren Başkan Edis; “Yapılan 7 etkinliğin 6’sı büyükşehirde yapılıyor. Bir tanesi de ilçemiz olan Vezirköprü’de yapılıyor. Ben ilçemiz adına hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Bizlere bu gururu yaşattınız, sesimizi duyuruyorsunuz. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha güzel bir şekilde etkinliğimizi gerçekleştirebilmek için mücadelemizi sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Halid Yıldız; “Bizim çok güzel bir görsel şölen sundunuz. 19 Mayıs tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanır ama Samsun’da bir ayrı kutlanır. Offroad yarışı da çok daha güzel bir anlam kattı. İlçemizin turizm tanıtımı anlamında da çok güzel oldu. Emeğine geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Son konuşmayı ise Samsun Vali Yardımcısı ve Vezirköprü Eski Kaymakamı Şevket Cinbir gerçekleştirdi.

Cinbir; “Ben 1997-2003 yılları arası Vezirköprü eski Kaymakamıyım. Bu bakımdan da Vezirköprü’deki bu görsel şöleni önemsiyorum. Vezirköprü’nün gelişiyor olduğunu görmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Vezirköprü’nün çok daha güzel yerlerde olacağına inanıyorum. Vezirköprü birbirinden değerli güzellikleri de içinde barındırıyor.
103 yıl önce Samsun’a ayak basan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı ve Samsun’da yakılan Kurtuluş Meşalesinin Anadolu’ya dalga dalga yayıldığı bir coğrafyada yaşıyoruz.” Dedi.
Konuşmaların ardından ödül töreni son buldu.

PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası, 18-19 Haziran tarihlerinde Ankara Offroad Kulübü (ANDOFF) tarafından düzenlenecek olan 3. ayak yarışı ile devam edecek.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?