logo

İkinci maçta 1/0 galip Vezirköprüspor Alaçam’ı Yendi 19 Eylül 1971 Pazar

İkinci maçta 1/0 galip Vezirköprüspor Alaçam’ı Yendi 19 Eylül 1971 Pazar

Vezirköprüspor Amatör ligin kendisi yönünden 2.maçında Alaçamspor’u 1-0 yenmiştir.
Bafra’yı önce yenen sonra berabere kalan Alaçamspor Vezirköprüspor’a da yenilmiş Amatör ligde iddialı hale gelmiştir.

Maçı kaybettik, fakat takdirname kazandık
Samsunda herkes VEZİRKÖPRÜSPOR MAÇINIDAN Bahsediyor: Oyuncularımızın ve seyircilerimizin efendiliği beğenildi.
Beden terbiyesi Samsun bölgesi tertip komitesi VEZİRKÖPRÜSPORU takdir etti
Diyeceksiniz ki VEZİRKÖPRÜ Samsun’da hem de 5/0 yenildi. Yenilmiş bir takım takdir edilirini? Basit parmak hesabına göre düşünülürse 5/0 yenilmiş takımın takdir edilmesi alaydan başka bir şey değildir denir.
Oysa sporun ana kaidesi Centilmenliktir. Nitekim nice kazanılmış maçlar vardır; spor adabına, ahlakına yakışmayan gösterilerde bulunulduğu İçin (kazanılmış) denemez.
Ama Vezirköprüspor gayet efendice bir maç yaptı. Vezirköprü’den de gidenler aynı efendiliği gösterdiği için Samsun da bu iş için en yetkili kuruldan takdirname aldı.
Tertip Komitesinin KARARI
Samsun beden terbiyesi bölge müdürlüğü tertip komitesi Salih Evliçoğlu, Mehmet Şentürk, Cahit Saydam, Muammer Moğolbay, Çetin Gümüşkaptan’ın oybirliği ile verdikleri kararın son 3. ve 4. maddeleri Vezirköprüspora ayrılmıştır. “Çarşamba-Vezirköprüspor maçında orta hakemi İBRAHİM AHISKALI nın raporuna göre: maçın olaysız geçtiğ, 5/0 ÇARŞAMBASPOR lehine bittiği belirtilmektedir. Buna göre, Çarşambanın 6 golüne 2 puan Vezirköprüspor kulübüne o gol ve puan verilmesine” karar verildikten sonra
TAKDİRNAME
4. Maddesinde takdirname verildiği şöyle belirtildi “Çarşambaspor ile karşılaşan ve senelerden beri mahalli lig’e ilk kez iştirak eden ve bu tarihte de ilk müsabakasını yapan Vezirköprüspor Kulübü Çarşambaspor kulübüne 5/0 gibi büyük farkla yenilmesine rağmen aynı centilmenlikle sahadan ayrılan Vezirköprüspor oyuncularına idarecilerine ve taraftarlarla üstün spor anlayışlarından dolayı bölge ve ajanlık adına komitemizce takdir edildiğinin duyurulmasına,
5.badema yapılacak tertip komitesi toplantılarının Salı günleri 12.15’de bölge binasında yapılmasına karar verildi denmektedir.
Büyük ihmallere uğramış, yol, su, elektrik ve okul bakımından Samsunun en geri kalmış İlçelerden
Vezirköprü’ye SAMSUN VALİSİ büyük önem veriyor
Memnuniyetle öğrendiğimize göre yol, su elektrik ve okul bakımından çok gerilerde bırakılmış Vezirköprü’ye yeni Samsun Valisi büyük önem vermektedir;
Bilindiği gibi Vezirköprü 540 km. ile yolsuzluktan ve 31 köyünde okul olmayışı ila okulsuzlukta Samsun’un en geri kalmış ilçesi Vezirköprü’dür.
Bu itibarla öğrendiğimize Yeni Samsun valisi Haydar Özkın, ilçemiz sorunları üzerine eğilmiş, bir hayvancılık muhiti olan Vezirköprü’ye bir veteriner hekimle bir veteriner sağlık memuru daha verdiğini, komiser tayin ettiğini, bir ay içerisinde de ilçemize asil bir kaymakam atanacağım bildirmiştir.
Vezirköprü köylerinin bir kısmı çok dağınık olması ve bu dağınık dağ köyü çocuklarının da tahsil yapabilmeleri için ilçemize yatılı bir bölge okulu açılma sı hususunu da öne almasını beklediğimiz sayın özkın’ın ilçemize gösterdiği ilgi memnunlukla karşılanmıştır.
Vezirköprü de İlkokullarda öğrenci sayısı neden azalıyor
İlkokula Gitmeyen 250 Çocuk Tespit Edildi
Vezirköprü ilkokullarında yıldan yıla kayıt olan öğrenci adedinin azalması sebebi üzerinde nihayet durulmuş, mahallelerde (hafif tertip) yapılan sayım ve kontroller sonucu okul çağında 250 öğrencinin okullara yazılmadığını tespit edilmiştir. Esaslı bir tespitin bu rakamı daha da yükselteceğinden korkulmaktadır.
Okullar açılmış ve geçen yıldan daha az kayıtla tesrisat başlamıştır. Bununla ilgili olarak yöneticilerin ne tedbir alacağı merak edilmektedir.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?