logo

İl Genel Meclis Üyeleri ve encümeni niye ilgilenmez Zeki Cevher ve Mehmet Paşa Okulları Tamir Bekliyor 5 Mart 2000 Pazar

İl Genel Meclis Üyeleri ve encümeni niye ilgilenmez Zeki Cevher ve Mehmet Paşa Okulları Tamir Bekliyor 5 Mart 2000  Pazar

Vezirköprü’de ilk defa hayırsever işadamı tarafından yaptırılan Zeki Cevher İlköğretim Okulu binası, bazı çatlaklar yüzünden aylarca önce boşaltıldı.
Okulun 800 civarında öğrencisi göçmen oldu. Bir kısmı Anadolu Lisesi, bir kısmı da İmam Hatip Lisesi binalarının boş sınıflarına taksim edildi.
Özel idareden çıkacak para, Vali İ. Metin Aksoy Başkanlığında toplanacak, İl encümeninin kararıyla ilçemizdeki Zeki Cevher Okulu’na tahsis edilecek. Nedense 800 civarında öğrencinin sorunu ile hiçbir İl Genel Meclis Üyesi de ilgilenmemektedir.

Vezirköprü’de Balık İstifi Eğitim
Sahipsiz ilçemizde okullarında veliler, balık istifi eğitimden yakınmaktadırlar.
İlçemiz liselerinde 1599 öğrenci öğrenim görmektedir.
Bütün sorun İlköğretim okullarında yaşanmaktadır.
Merkezdeki İlköğretim Okullarında 6414 öğrenci üst üste, çift tedrisat eğitim görmektedir. Tenefüsler, 5-10 dakika olmakta, bırakın çocukların oyun ihtiyacını, zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayacak zaman bulamadıkları bildiriliyor.
Köylerdeki 249 çocuk okul bulamıyor. İlçemiz köylerinde 19 bin 725 köy şehir toplam 22 bin öğrenci bulunuyor.
YİBO 600 öğrenci ile eğitimine devam ediyor, bunu 800 öğrenciye çıkartmaya çalışıyorlar.
İddialara göre: biri muhtar, ikisi hayvan hırsızlığı şebekesinden, biri kaçak dört sanık polisten kurtulamadı.
Kasa Hırsızı Şebekesi
Oldu mu, muhtar?
Vezirköprü emniyeti bir haftada iki önemli olayın sanıklarını yakaladı.
Çaldıkları hayvanları kesip satanları yakalayan polis, bu hafta da bir süre önce açamadıkları kasayı öylece götürenleri yakalayıp adalete teslim etti.
İddialara göre: 1999 yılı Haziran ayında M.G.’e ait işyerindeki çelik kasayı açamayanlar, kasayı öylece götürmüşlerdi.
Araştırma ve inceleme sonucunda kasa hırsızlığı şebekesi sanıkları olarak: Havza’nın çiftlik köyü muhtarı B.A. yakalandı. Sanık muhtar da, iddia edilen suçu; hayvan hırsızlığı sanığı olarak mahkemece tutuklanan halen cezaevindeki A.K.’ın, A.Y.’la birlikte gerçekleştirdiklerini anlattığından onlar hakkında da dava açıldı. B.D. isimli sanık da aranıyor.
Savcılıkça mahkemeye sevk edilen Havza Çiftlik köyü muhtarı B.A. tutuklandı.
Halk otobüsleri de çalışacak…
Belediye Toplu Taşıma Hizmetini Artırıyor
Vezirköprü Belediyesi aldığı bir kararla, Samsun seferleri için halk otobüslerini de çalıştırarak yolcu taşımacılığını 5 seferden 6 sefere çıkartıyor.
10 Mart’ta yapılacak ihalede, Belediye koşullarına uygun katılımlar olursa, Vezirköprü’deki Belediye yazıhanesinden; sabah 7.00 – 7.30 ve 8.00’de olmak üzere Samsun’a üç otobüs kalkacak, Samsun’dan dönüş ise; eskisi gibi 12.00, 15.30 ve 17.30’da olacak.
Vezirköprü Muhtarları da Çankaya Yolunda…
Vezirköprü köy ve şehirlerinin sorunlarını Ankara’ya götürmek için girişimde bulunan Türkiye Muhtarlar Derneği Çankaya’dan randevu alarak girişimini olumlu sonuca ulaştırdı.
Türkiye Muhtarlar Derneği Vezirköprü Şube Başkanı Arslan Berat Ünver’in verdiği habere göre Vezirköprü’den 40 kişilik muhtarlar heyeti ve yöresel basın temsilcileri, 11 Mart 2000 Cumartesi günü Saat: 11.30 için Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret ederek, ilçe sorunlarını sunacak.
Kaymakam Cinbir ve Belediye Başkanı Binici’nin girişiminden sonra bu ikinci çalışma da ilçede memnuniyet uyandırdı.

Share
76 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?