logo

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden “Hayvanlar Susuz Kalmasın Projesi”

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden “Hayvanlar Susuz Kalmasın Projesi”

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından “Hayvanlar Susuz Kalmasın Projesi” kapsamında; Vezirköprü dahil 9 ilçede 300 adet suluk dağıtımı ve montajı yapıldı.

Proje kapsamında, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı teknik elemanları ile Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elemanlarının ortak katılımıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam; “Hayvan ve mera varlığımız dikkate alınarak ilimizdeki 60 mahallede uygulanan Hayvanlar Susuz Kalmasın Projesi sayesinde yaz aylarında meralarda içme suyu sıkıntısı yaşayan hayvanlarımızın susuzluk problemini ortadan kaldırmış olduk.
Projemizi destekleyen ve finanse eden DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanımız Hakan Gültekin’e ve ekibine teşekkürlerimi iletiyor, projemizin üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.
Bu kapsamda Vezirköprü’de ise Ağcaalan’da 6, Aydoğdu’da 4, Başfakı’da 4, Boğaköy’de 4, Büyükkale’de 6, Çekalan’da 6, Duruçay’da 6, Kovalı’da 6, Mezraa’da 4, Tahtaköprü’de 8, Tekkekıran’da 6 ve Tepeören’de 4 olmak üzere toplamda 64 adet suluğun montajının devam ettiği öğrenildi.
Mahallerin seçiminde ise hayvan sayısı, hayvan kapasitesi ve mera otlak durumu baz alınarak bu mahallelerin tercih edildiği ifade edildi.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?