İl ve Bölge birinciliğini kazanan Vezirköprü öğretmenler FUTSAL takımı TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YOLUNDA

13 Kasım 2019 - 18:05

Türkiye Öğretmenler arası FUTSAL yarışmasında Vezirköprü’de görev yapan öğretmenlerden kurulu takım Türkiye’nin ilk 8 takımı
arasında yer alıyor.
İl ve Bölge turnuvalarındaki rakiplerini geride bırakan öğretmenlerimiz önümüzdeki hafta Türkiye Şampiyonasına katılacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenleri motive etmek için düzenlediği “Türkiye Öğretmenler Kupası” turnuvasında Samsun’da şampiyon olan Vezirköprü Futsal Takımı, Samsun’da yapılan Bölge maçlarını da kazanarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.
Futsal Bölge müsabakalarında ilk maçında Samsun adına katılan Vezirköprü takımı Karabük takımını 4-3 yendi. İkinci maçında Bolu’yu 5-2 yenen öğretmenlerimiz finalde de Düzce temsilcisini 2-0 yenerek Bölge Şampiyonu oldular.
Sponsorluğunu Vezirköprü Eğitimde Kaliteyi Artırma Derneği’nin (VEKAD) yaptığı Futsal takımımız 18-22 Kasım tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Kupası Finallerinde bölgemizin temsil edecek.
Karadeniz Bölgesi’nden 2 olmak üzere Türkiye’nin 7 bölgesinden 8 takımın mücadele edeceği Türkiye Şampiyonası’nda hem ilçemizi, hem Samsun’u ve hem de bölgemizi temsil edecek olan futbol takımımız şimdiden önemli bir başarıya imza attılar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “Takım ruhunu elden bırakmazsak Türkiye Şampiyonasından şampiyon olarak çıkacağız” dedi.
Vezirköprü’den kurdukları takımla Türkiye Şampiyonasına kadar giden öğretmenlerimiz sonuç ne olursa olsun önemli bir işe imza attılar.
VATANDAŞ GAZETESİ olarak öğretmenlerimize turnuvada da başarılar dileriz.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Vatandaş ● Bağımsız Siyasi Gazete Tüm Hakları Saklıdır.