logo

İlçe Başkanı Mehmet Kurt’tan bir müjde daha… Artık Sınavlar Vezirköprü’de de yapılacak..

İlçe Başkanı Mehmet Kurt’tan bir müjde daha…  Artık Sınavlar Vezirköprü’de de yapılacak..

Vezirköprü’de yıllardır çekilen bir çile daha sona eriyor.

Edinilen bilgiye göre bundan sonra ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar Vezirköprü’de de yapılacak.

Daha önce Vatandaş Gazetesi öncülüğünde konuyla ilgili olarak bir kampanya da yapılmış ve sınavların Vezirköprü’de yapılması için kamuoyu oluşturulmaya çalışılmıştı.

ÖSYM, Vezirköprü’de ÖSYM sınav merkezi ve Sınav Koordinatörlüğü açıldığını açıkladı. Bundan sonra ÖSYM sınavları (2019 yılı itibariyle) Vezirköprü’de de yapılacak.

Başbakanlık Kanun ve Kararnameler Genel Müdür Yardımcısı Bekir Keleş, Adalet ve Kalkınma Partisi Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kemalettin Şahin’in çalışmaları sonucunda ÖSYM’nin yapacağı sınavların Vezirköprü’de de yapılması için karar çıktı.

AKP İlçe Başkanı Mehmet Kurt, bu müjdeyi verirken sözlerini şu şekilde sürdürdü:

  • Biz göreve geldiğimizden bu güne kadar kurumlarımıza giderek eksiklerini bizden beklediklerini öğrenerek bunlara cevap vermeyi, bu konularda elimizden gayreti göstermeyi ilke edindik. İlçemizde sınavların yapılmaması daha önce basının da ele aldığı önemli konulardan biriydi. Gittik, görüşmelerimiz yaptık. Başbakanlık Kanun ve Kararnameler Genel Müdür Yardımcısı Bekir Keleş de bu konuda büyük gayret gösterdi. Bugün artık sınavların Vezirköprü’de de yapılacağını müjdeleyebiliyoruz. Dedi.

Bu yıldan sonra, Vezirköprü halkının çocuklarının önemli sınavlarına gitmek için çektikleri çilesi sona ermiş olacak.

Share
830 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?