logo

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “Biz Sıkıntısız Bir Taşıma İstiyoruz”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “Biz Sıkıntısız  Bir Taşıma İstiyoruz”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından servis şoförleriyle Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıda servis şoförleri ile birlikte istişare yapan Demircan; “Biz güvenli, sorunsuz ve sıkıntısız bir taşıma istiyoruz.”dedi.
Sorunların tartışıldığı toplantıda yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Bakla Mahallesi Saz hattın ‘da öğrenci taşıyan servis şoförü Nuri Yüksel; “Benim okul açıldığı günden bu yana mazot ve lastik borcum duruyor. Aldığımız para yetmiyor. Benim hakkımı verin bana, ben de sizin istediklerinizi yaptırayım. Geçen sene 110 lira ücret alıyordum. Bu sene bu para 95 liraya düştü. Hakkım verilmediği taktirde benim sizin istediklerinizi yaptırabilme imkanım yok.” Dedi.
Hüseyin Yılmaz; “Ticari taşıma yapan hususi araçları ticari yapalım. GPRS sorunu için yılsonuna kadar servis şoförü arkadaşlara müsaade edelim. Takılmamış olan araçlara da taktıralım.”dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “SRC kursunu buraya aldırmak için çok uğraştık ama vermiyorlar. Ayrıca taşıma yapan bazı şoförlerin SRC’leri, Oda Kayıt Belgesi, Psiko-Teknik belgeleri de eksik. Bunların tamamlanması için kurs açacağız.Yani kısacası bu belgeler konusunda bizim kafamızın meşgul olmaması gerekiyor.”dedi.
İlk dönem kazasız belasız taşıma yaptıkları için servis şoförlerine teşekkür eden Demircan; “İkinci dönemde daha sağlıklı yapılabilmesi için servis şoförleriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk. Araçlardaki eksiklerin biran önce tamamlanabilmesi için karar aldık.” İfadelerine yer verdi.

Share
842 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?