logo

İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Kışa Girmeden Lütfen Aşımızı Olalım”

İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Kışa Girmeden  Lütfen Aşımızı Olalım”

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur yaklaşan kış nedeniyle vatandaşları uyararak, “Kışa girmeden lütfen aşımızı olalım.” Dedi.

Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte yeniden artışa geçen Koronavirüs vakaları nedeniyle gazetemize konuşarak “Kışa girmeden tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.
Yapılan çalışmalar hakkında gazetemize bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Son bugüne kadar ilçemizdeki tüm mahallelere en az iki sefer ekiplerimizle birlikte gittik. Gitmeye de devam ediyoruz. Ancak kış aylarının yaklaşması ve olumsuz hava koşulları nedeniyle köy yollarının kapanması da hesaba katılarak mobil ekiplerimizle mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz aşılama çalışmalarında yavaş yavaş sona doğru geliyoruz.” Dedi.
Kış aylarına girerken farklı şehirlere çalışmak amacıyla giden vatandaşlarımıza ulaşmakta güçlük çekiyoruz, diyerek sözlerini sürdüren Tapur; “Özellikle il dışında olan vatandaşlarımızın aşılama konusuna dikkat etmelerini, en kısa sürede en yakın sağlık merkezine giderek aşılarını yaptırmalarını rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Kovid oranlarımız artarak devam ediyor diyen İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “İlçe genelinde vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarını ve aşılamaya özen göstermelerini rica ediyoruz. Bu bize mutlaka pandeminin sonunu getirecektir.” Dedi.
Okullar da Kovid aşılamalarının önümüzdeki haftalarda başlayacağını da belirten Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Bu süreçle ilgili olarak velilerimizin konuya hassasiyet göstermelerini özellikle rica ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

2.dozda gerideyiz
1.doz aşılamada Vezirköprü’nün %80’in üzerinde olunduğunu belirten Tapur; “Aşıya olan bağışıklığın tamamlanması amacıyla 2.doz aşıları olarak 1.doz seviyelerine çıkarmamız gerekiyor.” Dedi.
Tapur; “Vatandaşlarımızı sağlık ekiplerimizin köy ziyaretlerinde ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’müzde bulunan aşı merkezlerinde aşılarını tamamlamaya davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte koordineli olarak çalışıldığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Çocuklarımıza sağlıklı bir ortam hazırlamak amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğü binamızda haftanın her günü 09.00 – 16.00 saatleri arasında aşı merkezimiz vatandaşlarımızın hizmetine açık bulunmaktadır.” Dedi.

Share
46 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?