logo

İlçe Tarım Müdürlüğü Parkın köşesine mi gelecek?

İlçe Tarım Müdürlüğü Parkın köşesine mi gelecek?

Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü bir dönem SGK ve Vezirköprü Belediyespor olarak kullanılan Mehmet Paşa Parkının köşesindeki binanın üst katına mı taşınacak?

Bilindiği gibi önceki hafta güvenlik gerekçesiyle kapatılan İlçe Tarım Müdürlüğü, Hükümet Konağı’nın 2. Katında bir odada hizmet vermeye çalışıyor.

Ancak 28 personeli bulunan İlçe Tarım Müdürlüğü’nün burada hizmet vermesi mümkün değil.

Geçtiğimiz hafta Samsun Valisi Osman Kaymak ilçemize geldiğinde konunun bir an önce çözülmesini istemişti. Burada İlçe Tarım Müdürü Selma Karayaka Mehmet Paşa Parkının köşesindeki eski SGK binasının yerinin geçici olarak (yeni bina yapılana kadar) kullanılabileceği fikrini ortaya attı.

Vali Kaymak, gerekli işlemlerin yapılmasını söyleyince Başkan Edis; gerekli resmi müracaat yapılırsa değerlendireceklerini kaydetti.

Bu hafta edindiğimiz bilgiye göre; İlçe Tarım Müdürlüğü Vezirköprü Belediyesi’nden resmi olarak bu binanın üst katını istedi. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

-Önümüzdeki Belediye Meclisi’nde konu gündeme alınacak ve büyük ihtimalle burası geçici olarak İlçe Tarım Müdürlüğü’ne tahsis edilecek. Biz resmi kurumlardan ücret talep etmiyoruz. Meclisteki üyelerimizin konuya sıcak bakacaklarını tahmin ediyorum. Sonuçta Vezirköprü için önemli bir kurum. Dedi.

Başka öneri

İlçe Tarım Müdürlüğü’nün parkın yanına taşınmasının zaten berbat olan ilçe trafiğinin, bu bölgede tamamen içinden çıkılmaz bir hale geleceğini iddia eden bir kesim ise, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün kullanılmayan Ziraat Odası binasına taşınmasının daha uygun olacağı görüşünde. Hem insanların ayak alışkanlıkları bakımından, hem de ilçedeki trafik sıkıntısının daha da kötüleşmemesi açısından daha uygun olacağını düşünüyorlar.

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?