logo

İlçe Tarım ve Ziraat Odası Hafta Sonunda ÇKS Mesaisi Yaptı

İlçe Tarım ve Ziraat Odası Hafta Sonunda ÇKS Mesaisi Yaptı

2019 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularında son günün 30 Haziran 2019 Pazar günü olması nedeniyle Vezirköprü Ziraat Odası ve Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü yaptıkları fazla mesai ile haftasonu da görev yaptılar.
2019 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) için hafta sonu da hizmet veren Vezirköprü Ziraat Odası ve Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü ÇKS için kaydı bulunmayan çiftçilerin kayıtlarını yenilemek amacıyla hafta sonu da görev yaptı.
Eylül ayında başlayan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) güncellemeleri için Çiftçiler öncelikle Ziraat Odasına giderek burada ÇKS dosyalarını hazırlattıktan sonra İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde ÇKS güncellemelerini yaptırdılar. Hafta sonu da çalışarak mesai harcayan personeller vatandaşların mağduriyet yaşamamaları adına mesai saatleri içerisinde çalışarak çiftçilere yardımcı oldular.
Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya; “2018 Yılının Eylül ayında başlanan Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemeleri için 2019 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi kapsamında Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte çiftçilerimizin kayıtlarını gerçekleştirdik.
Çiftçilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve hafta içindeki yoğunluğu ortadan kaldırabilmek amacıyla personelimizi Cumartesi ve Pazar günü bu iş için görevlendirdik. Amacımız kayıt sisteminde kayıtları bulunmayan veya kayıtlarının yenilenmesi gereken çiftçilerimizin mağduriyetini ortadan kaldırmaktı.
Bu kapsamda dokuz aylık süre içerisinde 7700 çiftçimizin kaydını gerçekleştirdik. ÇKS kayıtlarını her yıl yenileme amacımız çiftçilerimizin devletimiz tarafından verilen desteklerden en iyi şekilde yararlanabilmesini sağlamaktır.”dedi.

Share
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?