logo

İlçe Tarım’ın ‘yıkılan’ binası ne zaman yapılacak?

İlçe Tarım’ın ‘yıkılan’ binası ne zaman yapılacak?

Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü geçici olarak Hükümet Konağı’na taşındı.

Geçtiğimiz hafta sonunda yol yapım çalışmaları sırasında yolda çalışan silindirin titreşiminden kaynaklı olarak binada göçük ve çatlakların meydana gelmesi üzerine bina güvenli olmadığı gerekçesiyle tahliye edildi.

İki katlı olan İlçe Tarım Müdürlüğü, Cuma günü sarsıntıdan kaynaklı çatlaklar oluşunca personel ve halktan binayı boşaltmaları istendi. Kaymakamlığı arayan yetkililer, buradan gelen “binayı boşaltın, önce emniyet” talimatı üzerine binaya tekrar girmediler.

Bina kapatılarak kilitlendi. Hafta sonunda bir yer bulunamayan İlçe Tarım Müdürlüğü salı günü geçici hizmet odasına taşındı.

Hükümet Konağı’na taşındı

Ancak Vezirköprü’nün en önemli ve faal yerlerinden biri olan İlçe Tarım Müdürlüğü pazartesi günü de kendisine yer bulamadı.

Salı günü öğleden sonra ise yaklaşık 30 kişinin çalıştığı ve hemen her gün yüzlerce çiftçinin ziyaret ettiği İlçe Tarım Müdürlüğü geçici olarak Hükümet Konağı’nın ikinci katında bir odaya taşındı ve çiftçilere yeni yerde olduklarına ilişkin mesaj atıldı.

Bina yapılacak mı?

Vezirköprü’de yıllardır yeni bir bina yapılarak taşınacağı haberleri verilen İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ne zaman yeni bir binaya taşınacağı, ya da kendilerine tahsis edilen başka bir binaya yerleşeceği merakla bekleniyor.

Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?