logo

İlçemiz esnaflarından Ferhat Bolat “Meralarımıza Dokunmayın”

İlçemiz esnaflarından Ferhat Bolat “Meralarımıza Dokunmayın”

Meralar köy halkınındır, köylünündür, çiftçinindir. Ahırında üç ineği, 5 koyunu besleyip merasında otlatanlarındır. Meraların gerçek sahibi köy halkıdır.
Dört köyün merasına yapılmak istenen Besi Sanayisini, yani bir nevi şehir merkezinin çevresindeki ve herkesin kendi mülkünde bulunan ahırları toplama projesidir.
Meşeli, Kızılcaören, Doyran, Çamlıca köylerinin merasıdır. Toplam üç bin nüfuslu köylerinin bin büyükbaş, iki bin küçükbaş hayvanlarını otlattıkları bin yıllık meralarıdır. Biz meralarımıza yapılmasın, meralarımıza dokunulmasın istiyoruz.

Bizler hiçbir çıkar amacı gütmeden sadece meralarımıza sahip çıkmak istiyoruz. Her bir köylü vatandaşımızı hakkını aramak için bugünden itibaren Cimer’e, Bimer’e, Külliye’ye, ilgili bakanlıklara, kurumlara hakkımızı aramak için gerek arayarak, gerekse yazarak şikayetlerimizi bildiriyoruz, bildireceğiz.
Bu besi sanayisi projesinin Sadır, Kemre ve bunun gibi atıkları yeni hastanenin arkasından şehrin içine geçen Shell köprüsünün olduğu çayaatıldığındaki kokuyu bir düşünün. Bir yanda hastane ve şehir merkezi, kaldı ki daha Kızılcaören’in oradaki kokuyu kaybetmelidirler.
Sayın Valim, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, Sayın Vezirköprü Kaymakamım, Sayın Vezirköprü Belediye Başkanım, bu besi sanayi projesini meralarımıza yapmaktan vazgeçin. Meralarımızı gerçek sahipleri, köylülerin kullanımına bırakın.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?