logo

İlçemizin gurur kaynağı olan Vezirağaç Türkiye’nin 523. firması oldu. Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ: “Vezirköprü OSB’de geç bile kaldı!..” ((Vezirağaç yine ikinci 500 firma arasında!..))

İlçemizin gurur kaynağı olan Vezirağaç Türkiye’nin 523. firması oldu. Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ:  “Vezirköprü OSB’de  geç bile kaldı!..” ((Vezirağaç yine  ikinci 500 firma  arasında!..))

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. (Vezirağaç) bir kez daha hem İlçemizin hem Samsun’un hem de Türkiye’nin gururu olmaya devam etti.
İlçemizin en büyük sanayi kuruluşu olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. (Vezirağaç) bu yıl Türkiye genelinde ikinci 500 firma arasında yer aldı.

Bölgenin en büyük sanayi tesislerinden biri olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. (Vezirağaç) İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin ikinci 500 firması arasında 23. Sırada yer aldı.
2019 yılı verileri üzerinden üretimden net satışlar üzerinden yapılan liste üzerinde Vezirağaç 455 milyon 962 bin 154 liralık satışıyla listede 23. sırada yer aldı.
Önceki yıl 506, geçtiğimiz yıl ise 429 milyon 712 bin 656 liralık üretimden net satışıyla ilk 500 firma arasında 484. sırayı almayı başaran Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., bu yıl üretimden net satış üzerinden rakamı büyütmeyi başarsa da, sıralamada geriye düştü.

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ:
– Vezirköprü Orman Ürünleri Sanayi olarak her yıl biraz daha iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Hem Vezirköprü’ye hem Samsun’a hem de ülke ekonomisine katkı sunmak bizleri mutlu ediyor. Vezirağaç olarak büyümemizi sürdüreceğimize inanıyoruz. Dedi.

Pandemi süreciyle birlikte Türkiye’nin içine girdiği sıkıntılı süreci en iyi şekilde atlatmaya gayret ettiklerini belirten Üstündağ:

2021 yılı için yeni yatırımların planlamasını yapıyoruz. Vezirağaç büyürse Vezirköprü ekonomisi de büyür. Vezirağaç olarak tedariklerimizi öncelikli olarak Vezirköprü’den almaya gayret gösteriyoruz. Her yıl büyüyen ve kalitesini de artıran bir firma olarak Vezirağaç geleceğe umutla bakıyor. Vezirağaç büyüdükçe hem direk istihdamı artacak, hem de dolaylı olarak ilçe ekonomisine ve istihdamına katkısı artacaktır. Dedi.
Organize Sanayi Bölgesi
Vezirköprü’nün mutlaka bir Organize Sanayi Bölgesi’ne sahip olması gerektiğini kaydeden Vezirağaç Genel Müdür Yardımcısı Tuncer Üstündağ:

Vezirağaç’ın mevcut alanını da içine katarak arkaya doğru büyüye-cek bir Organize Sanayi Bölgesi oluşturulabilirse bundan Vezirköprü kazanacaktır. Vezirağaç’ın içinde olmadığı bir OSB gelişemez. Burada çapları da büyük 22 farklı işletme barınıyor. Vezirağaç’ın ağırlığında bir fabrika çevredeki hiçbir OSB’de de bulunmuyor. Dedi.
Fabrikanın kurulmasından sonra etrafının gittikçe konutlarla dolduğunu kaydeden Üstündağ:

Sadece konut yapılması ilçenin ekonomisine katkıda bulunmaz. Burada konutu alabilmesi için de insanların istihdamlarının olması gerekir. Önce sanayi gelişmesi gerekir. Sanayi gelişirse ekmek Vezirköprü’ye girer. Dedi.
Vezirağaç’ta halen 550 kişinin direkt olarak istihdam edildiğini belirten Tuncer Üstündağ:

Vezirköprü’nün coğrafi olarak dezavantajlı bir bölgede olduğunu kabul etmek gerek. Kalifiye iş gücü sıkıntısı da tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de mevcut. Burada çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimler önemli. Personel eğitimlerde aldıklarını normal yaşamlarında da uyguluyorlar. Bundan kazanan Vezirköprü oluyor. Ancak Vezirköprü bir şekilde cazibe merkezi haline getirilmeli. Buraya gelmek istemeyenler, Merzifon veya Havza’yı tercih edebiliyor. Vezirköprü’nün tercih edilen bir bölge haline getirilmesi şart. Bunun olması için eksiklerimizin iyi belirlenmesi ve giderilmesi gerekiyor. Dedi.
İlçemizin en büyük sanayi kuruluşu olan ve hemen her anlamda çıtasını yükseltmesine katkısı olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi hem büyümeye hem de Vezirköprü ismini tanıtmaya devam ediyor.

Share
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

#

İlçemizin gurur kaynağı olan Vezirağaç Türkiye’nin 523. firması oldu. Fabrika Müdürü Tuncer Üstündağ: “Vezirköprü OSB’de geç bile kaldı!..” ((Vezirağaç yine ikinci 500 firma arasında!..))” için 1 yorum

  1. Şevket kiren : diyor ki:

    Fabrikanın yaratmış olduğu istihdamdan dolayı ve devlete kazandırdığı katmadeğerden dolaı ve başarılarından dolayı yönetimi çalışanları kutluyor başarılarının devamını diliyorum fakaaat şu bacalarından çıkan dumanı asla bin insanın sağlığı ile hiçkimsenin hakkının olmadını düşünüyprum bu konuda yanlış bilgi sahibi isem mailime yazarak aydınlatılmayı rica ediyorumkabullenemiyorum 30