logo

İlçeye destek budur!


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü nüfusunun hızla düştüğü bir gerçek. Bunda en önemli etken ilçenin gelir kaynaklarının düşük olması.

Bu durum ilçenin her alanda kayba uğraması sonucunu doğuruyor. Gittikçe de daha fazla kan kaybeden bir ilçe haline geliyor Vezirköprü.

Yerel seçimlerde Belediye Meclisi’nin sayısının düşmesi ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde temsiliyetinin de azalması bu sonuçlardan sadece biri.

Bu seçimlerde adayların özellikle bu konu üzerinde duracakları şimdiden aday adaylarının ve CHP adayı Onur Bayburtlu’nun açıklamalarından da ortaya çıkıyor.

İlçenin önümüzdeki dönemde en önemli gelir kaynağı olarak görünen alanı ise TURİZM.

Şahinkaya Kanyonu başta olmak üzere ilçe merkezindeki tarihi değerler ve Kunduz gibi doğal güzellikleri barındıran Vezirköprü elindekileri kullanmayı ise bir türlü beceremiyor.

Turizm için gerekli alt yapı sağlanamıyor.

Merkezdeki güzelim Taşhan ikinci kez restore edilmesine ve Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanmasına karşın halen turizme açılamadı.

Şahinkaya Kanyonu civarında tesis yapılamadı.

Buraya gelen turistlerin ilçe merkezine girmeleri ve burada esnafa az da olsa dokunmaları da sağlanamadı.

Bu hafta Bünyamin Kıvrak tarafından hazırlanan bir proje Adatepe Çamaşırlığı’nın restoresi yanında orada yapılacak bir kafeterya ile Şahikaya Kanyonu yolunda bir dinlence alanı oluşturulması her anlamda önemi bir proje.

Hem neredeyse yıkılmış harap görüntüsüyle Çamaşırlık güzel bir hale gelecek, hem de Kanyon yolunda en azından bir tane düzgün yer oluşacak.

Adatepeli bir öğretmenin hem ilçesine hem de köyüne katkı sunacak bir proje hazırlaması takdirlik değil mi?

İlçenin tarihi açısından da değerli çalışmaları bulunan Kıvrak, aslında Şahinkaya Kanyonu’nun tanıtılması olsun, Tahtaköprü’de yapılan dokuma tezgahları projesi olsun bir çok güzel işe imza atanlardan.

Bir kesim tarafından yaptıkları çalışmalar yok sayılmaya çalışılsa da, kendileri yapmış gibi lanse etmeye çalışsa da, Vezirköprü tarihi böyle güzel çalışmalara imza atanları unutmayacak, en azından ilçe basını tarafından unutturulmayacaktır.

Gelecek günler için daha iyi projelere imza atmaları için bu arkadaşları desteklemek gerekiyor.

Burada Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz başta olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum.

Umarım, proje layıkıyla hayata geçer..

Share
1392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

#

İlçeye destek budur!” için 1 yorum

 1. Yunis Kuzu : diyor ki:

  Hangi partiden ya da kim Belediyesi Başkanı seçilirse seçilsin Vezirköprü ‘de kültürel çalışmaların başına kesinlikle Bünyamin Kıvrak hoca getirilmelidir. Bu Vezirköprü için önemli bir kazanım olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...