logo

İlçeye Giriş ve Çıkış 14 Gün Boyunca Yasaklandı

İlçeye Giriş ve Çıkış 14 Gün Boyunca Yasaklandı

Vezirköprü İlçe Hıfzısıhha kurulu bugün yaptığı toplantıda ilçemize yönelik çeşitli kararlar aldı.

Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; çeşitli kararlar alındı.

Sağlık alanında alınan kararlar;

 1. Sağlık çalışanlarının ilçe merkezine giriş-çıkışlarında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.
 2. İlçe merkezinden/mahallerinden Samsun’ a hastaneye gidecek vatandaşlarımız seyahat izin belgesi almak zorunda, ancak acil hastalar; kanser, kemoterapi, gebelik ve diyaliz hastaları giriş çıkış yapabileceklerdir.
 3. İlçemiz kırsal mahallerinden ilçe merkezine hastanelere gelmek isteyenler kanser, kemoterapi, gebelik ve diyaliz hastaları vs. acil ve önemli olanlar hastane randevu sisteminden randevu aldıklarını belgeleyenler ilçe merkezine giriş-çıkış yapabileceklerdir.
 4. Kırsal mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ilaçlarını eczaneden almak için mahalle muhtarlarının reçete ve sağlık kurulu raporunu göstermek kaydıyla ilçe merkezine giriş-çıkışları serbesttir. Olarak açıklandı.

Gıda Sektörü İle İlgili Alınan Kararlar

 1. Gıda ve sebze/meyve toptancılarının mahalle bakkallarına mal temini için giriş-çıkışları serbest, mahallerdeki bakkalların mal temini için ilçe merkezine giriş-çıkışları yasaktır.
 2. Fırıncıların kırsal mahallerdeki bakkal ve vatandaşlara ekmek dağıtmak için giriş-çıkışları serbesttir. İfadelerine yer verildi.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Alınan Kararlar

 1. Gübre, tohum ve zirai ilaç bayilerinin kırsal mahallerdeki çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ilçe merkezine giriş-çıkışları serbesttir. Ancak kırsal mahallerden çiftçilerin gübre, tohum ve zirai ilaç vb. teminin için ilçe merkezine giriş çıkışları yasaktır.
 2. Süt toplayan kooperatiflerin ve şirketlerin ilçe merkezine giriş-çıkışı serbesttir.
 3. Özel Veteriner Klinik çalışanlarının ilçe merkezine giriş-çıkışları serbesttir.
 4. Gıda teminine yönelik veya acil kesimler için mezbahaneye gitmek maksadıyla ilçe merkezine giriş-çıkış serbest olup, bu maksatla ilçe merkezine gelen kişinin kimlik bilgileri kolluk birimlerince alınarak mezbahane yetkililerine bildirilecektir. Kesim yaptırmayıp yalan beyanda bulunalar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.
 5. Hayvan tecirlerinin, tecir belgelerini göstermek suretiyle ilçe merkezine giriş-çıkışları serbesttir. Şeklinde ifade edildi.

Çalışma Hayatı İçin Alınan Kararlar

 1. Çalışma hayatı içerisinde yer alan çalışan ve iş yeri sahiplerinin ikamet ve iş yerlerinin farklı olması durumunda, durumlarını ispatlayanlar Yerleşim Yeri Belgesi, SGK Kayıt Belgesi, Ticaret/Sanayi Odası, Esnaf Odası Üyelik Belgesi ibraz etmek suretiyle ilçe merkezine giriş-çıkış yapılabilecektir.
 2. Yukarıda sayılanlar dışındaki durumlar İlçe Seyahat İzin Kurulunda değerlendirilecektir.
 3. Başka İllerden ilçe merkezine giriş-çıkışlar da İçişleri Bakanlığının 03.04.2020 tarih ve 153 sayılı Genelgesi hükümleri uygulanacaktır. Olarak açıklandı.

Share
116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?