logo

İlköğretim Haftası Yağmura Rağmen Kutlandı

İlköğretim Haftası Yağmura Rağmen Kutlandı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yağan yağmur nedeniyle kısa bir programla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata tarafından çelenk sunulması, Saygı Duruşu ve okunan İstiklâl Marşı’nın ardından program Zeki Cevher İlkokulu’nda devam etti.

Hava muhalefetine takıldı
Cumhuriyet Meydanındaki kısa programın ardından İlköğretim Haftası programı Zeki Cevher İlkokulu’nda devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından program, Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız’ın konuşmasıyla sürdü.
Hava muhalefeti nedeniyle kısa bir konuşma yapan Yıldız; “Normalde daha uzun bir program yapalım öğrenci kardeşlerimizin de programı vardı onları hep birlikte izleyelim istiyorduk ama maalesef ki hava muhalefetiyle karşılaştık.” Dedi.

Kısaca kendini tanıtan Kaymakam Yıldız, “İnşallah velilerimizle birlikte güzel bir 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı geçireceğimize inanıyorum. Pandemi gölgesinde bir buçuk yıllık bir eğitim zamanı geçirdik. Zor bir zamandı. Ama inşallah yüz yüze eğitimle bütün şartları zorlayarak inşallah devam edeceğiz.” Dedi.
Aşılamaya da değindi
Konuşmasının devamında aşı konusuna da değinen Kaymakam Yıldız; “Vezirköprü olarak ikinci doz aşılarda maalesef alt düzeydeyiz. Aşılama konusunda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz ki, en önemli olan kıstasımız birincisi eğitim ikincisi de ekonomi, bu iki lokomotif ilerleyebilsin, yürüyebilsin. Aksi taktirde daha farklı tedbirler alınması durumunda kalınacak.” Şeklinde konuştu.

Uzaktan eğitimle çok verim alınamadığını da ifade eden Yıldız; “Mecbur kaldığımız zaman mecburen yapılıyor.” Dedi.
Yıldız; “Aşılamalar noktasında velilerimizin, öğretmenlerimizin, çevremizle birlikte bu konuda daha hassas olmanızı özellikle rica ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Öğrencileri kıramayan Kaymakam Yıldız’ın konuşmasının ardından program kısa bir şekilde sürdürüldü.
Karkucak Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Halk Oyunları gösterisiyle devam eden program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özata’nın yaptığı kısa bir konuşmayla sürdü. Özata; “Sayın Kaymakamımız çocuklarımıza kıyamadığı için diğer bütün programı iptal etmemizi istedi. Biz de bu kadar hazırlık yapıldı. Birazcık da hava bize müsaade etti diye ısrar ettik. Kendileri bizi kırmadılar, çocuklarımızın heyecanını kırmadılar. Teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Özata; “2021-2022 Eğitim-Öğretim yılımızın ülkemize, Vezirköprü’müze ve hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özata’nın yaptığı kısa konuşmanın ardından hava şartlarının izin vermesiyle 2/D sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ront gösterisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendikten sonra program okunan şiirler ve sunulan gösterilerle sürdü.
2020-2021 Eğitim Öğretim yılında düzenlenen İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışmasında ilçe birincisi olan 4/E sınıfı öğrencisi Esila Taşkayalı tarafından iki kıtası okunan İstiklâl Marşı’nın ardından program 4.sınıf öğrencileri tarafından 1.sınıf öğrencileri için gerçekleştirilen hoş geldiniz sunumu ve çiçek takdimiyle tamamlandıktan sonra protokol üyeleri tarafından temsili olarak okul zilinin çalınmasıyla sona erdi.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?