logo

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza attı… Mecliste Alınan Kararların Özetleri Kamuoyuna Duyurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  bir ilke imza attı… Mecliste Alınan  Kararların Özetleri  Kamuoyuna Duyurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi. Alınan emsal niteliğindeki kararla bundan böyle aylık olarak düzenlenen meclis toplantılarında alınan kararlar vatandaşlarla gazeteler aracılığıyla paylaşılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında düzenlenen Kasım ayı meclisi toplantısında alınan karar neticesinde 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14’üncü maddesine göre belediye hizmetlerinin, vatandaşlara en yakın yerlerde ve en uygun yöntemlerle sunulmasının belediyenin görevleri arasında olduğuna dikkat çekilerek, aynı Kanunun 23’üncü maddesinin de kesinleşen meclis kararlarının yedi gün içinde halka duyurulması hükmünü taşıdığı belirtildi.
AK Parti ve MHP gruplarının teklifi ile Meclis gündemine alınan ve iki komisyonun olumlu görüşü doğrultusunda oylamaya sunulan öneri tüm partilerin desteği ile kabul edildi.
Bu karar ile bir taraftan özellikle pandemi döneminde zor günler geçiren yazılı basının nefes alması sağlanırken diğer taraftan da Meclis kararlarının şeffaf şekilde halka duyurulması öngörülüyor.
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, benzer bir karara 2019 yılı içinde imza atmıştı.

Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?