logo

İYİ Parti Gazinin İsteğini Unutmadı

İYİ  Parti Gazinin İsteğini Unutmadı

İYİ Parti Samsun İl ve Vezirköprü İlçe Teşkilatı tarafından 2019 yılında Şanlıurfa’da görev yaparken karakolun yakınında terör örgütü tarafından düzenlenen havan mermisinin patlamasın sonucu yaralanarak Gazi olan Adatepe Mahallesi’nden Sinan Bayır ve ailesi için yapılan evin temeli atıldı.

Cuma günü İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve ilçe teşkilatının katılımıyla gazi Sinan Bayır ve ailesi için Adatepe Mahallesi’nde yeni yapılan evin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Burada bir konuşma yapan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: “Ziyaretimizde kıymetli abimiz bizden hiçbirşey istemiyorum. Başımızı sokacak bir evimiz olsun yeter demişti. Biz de ona söz vermiştik. Biz gazilerimize, şehitlerimize ve şehit yakınlarımıza ne yapsak azdır. Bunun siyaseti olmaz. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz milletin bize emanetidir. İnşallah kışa kalmadan binamızı yapacağız. İnşallah sağlık ve mutluluk içerisinde ailemiz bu binada yaşar. Bizim kendimize burada çıkardığımız hiçbir şey yok. Samsun il teşkilatı olarak kendisine söz verdik. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.
Ardından konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ise; “Devletimiz yaklaşık kırk yılı aşkın süredir terör örgütüyle mücadele ediyor. Bu terör mücadelesinde binlerce şehidimiz ve gazimiz oldu. Bugün evinin temeli atılan kardeşimiz de bu ülkenin medarıiftiharı oldu.
Devletin görevi gazilerimize sahip çıkmak, şehit yakınlarına sahip çıkmaktır. Onlar bu devlet için şehadet mertebesine ulaştılar, bu devlet için canını ortaya koyup gazi oldular. Devletin görevi de vatandaşına sahip çıkmak, onun huzur ve güvenliğini sağlamak ve iyi bir yaşam sürmesini temin etmektir.

İnanıyoruz ki bu devletin görevleri bu devleti yöneten iktidar tarafından yerine getirilir. Ancak Samsun milletvekilimiz Bedri Yaşar kardeşim de Sinan’ı ziyaretinde Sinan’dan bir talep almış ve bu talebi yerine getirmek üzere de kolları sıvamış, ilçe başkanımızla kol kola vermişler ve temelini atma hedefine ulaşmışlar. Ben emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

Temel atma törenin ardından ilçe esnafını ziyaret eden İYİ Parti heyeti burada esnaflarla bir süre sohbet etti.
Temel atma törenin ardından ilçe esnafını ziyaret eden İYİ Parti heyeti burada esnaflarla bir süre sohbet etti.
Sorunlara değinen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar; “Toplantıda anlattım. 14 değil biz 114 madde yapalım. HES Kodu mu istiyorsunuz, onu yapalım. İki tane masa atalım çalışsınlar diyoruz. Esnaflar, adamlarımın yüzüne bakamıyorum diyor. Vevmiyemi nasıl çıkarayım diyor. Evli olanı var, kredisi olanı var, taksidi olanı var. Kendi adamlarımın yüzüne bakmaya utanıyorum diyor. Cirolarımız %70 düştü, paket servisle bu iş çözülmüyor diyor.

Adam elele tutuşup kongre yapıyor. Alışveriş merkezlerinde problem yok da bu lokantacılarda ne problem var. Bunları söylerken TRT yayını kesiyor. Bunlardan kurtulmamız lazım.” Dedi.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?