logo

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “talep olursa konuyu MECLİS’e taşırım” dedi. Vezirköprü İL OLMAK İstiyor mu?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “talep olursa konuyu MECLİS’e taşırım” dedi. Vezirköprü İL OLMAK İstiyor mu?

Uzun zamandır İlçe gündeminden düşmüş olan İL OLMA talebi yeniden mi canlanacak?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Vatandaş Gazetesi’ne yaptığı ziyarette, “Vezirköprü İl olmayı hak ediyor. Burada kamuoyu oluşursa ben bu konuyu Meclis’e taşır, kürsüden gerekli konuşmayı yaparım.” Dedi.

Geçtiğimiz hafta Vezirköprü’de bir dizi ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Vezirköprü İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve yönetimi Gazetemizi de ziyaret ettiler.

Meclisin tatile girmesiyle seçim bölgelerinden başlayarak ülke genelinde vatandaşın sıkıntılarını ve taleplerini dinlemek üzere yola koyulduklarını ifade eden Yaşar:

Vezirköprü bölgenin en güçlü ilçelerinden biri. İL OLMAK için birçok yönden daha şanslı. Dedi.
Kalkınmada öncelik konusunda Samsun’a bağlı olmasından kaynaklı olarak GELİŞMİŞ ilçe görülen Vezirköprü’nün çevresindeki birçok ilçeden geri bırakıldığını, gerekli yatırımları alamadığını, gelişmesi için çare bulunamadığını aktardığımız Yaşar:

Biz kalkınmanın noktasal olması gerektiğini, teşviklerin noktasal verilmesi gerektiğini söylüyoruz. Samsun kalkınmış ama Vezirköprü bu yüzden teşvik alamıyor. Dedi.
Vezirköprü’nün coğrafi olarak büyük bir alana sahip olduğunu ve çevresinden biraz katkıyla İL olabileceğini söyleyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri YAŞAR:

İl olmak Vezirköprü’nün yerel idare olarak elini güçlendirir. İl olan birçok yerden daha büyük ve güçlü bir ilçe. Ancak İl olmayı Vezirköprü’nün istemesi gerekir. Eğer Vezirköprü kamuoyu böyle bir taleple gelirse şahsen konunun üzerinde dururum. Meclis’e konuyu taşır ve Meclis kürsüsünden Vezirköprü’nün İl Olması gerekliliğini aktarırım. Dedi.
Vezirköprü köylerinin istediği ve hak ettiği yatırımları alamadığını söyleyen Yaşar,

Bütün Şehir Yasası değişmeli. Samsun’un en uzak ilçesinin hak ettiği çalışmayı alabilmesi bu sistemle zor. Rakamlar da Vezirköprü’nün bütün şehir olduktan sonra gerekli yatırımları alamadığını söylüyor. Dedi.
o BESİ OSB
BESİ OSB’ye bölge köylerinden gelen tepkileri sorduğumuz Yaşar:

Biz Organize Sanayi olmasını istiyoruz. Vezirköprü bunlar için geç bile kaldı. Ancak mera arazileri üzerine yapılması yanlıştır. Vezirköprü’de işe yaramayan birçok yer var. Bunlardan biri tercih edilmeliydi. Hem tarımı güçlendiriyoruz diyeceksiniz, hem de tarım ve hayvancılık yapılacak alanları başka işlerde kullanacaksınız. Böyle olmaz. Dedi.
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy:
Mevcut yönetim yıllardır ben yaptım oldu zihniyetiyle ülkeyi idare ettiğini sanıyor. Halkla alay ediyorlar. Merayı alıp BESİ OSB yaparsan bu vatandaş hayvanını nerede otlatacak. Vezirköprü tarım ilçesi. Beceriksiz yönetimler ilçenin gelişmesi önünde engeldir. Dedi.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?