logo

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bütçeden 30 milyon ayrılsın dedi; REDDEDİLDİ!

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Bütçeden 30 milyon ayrılsın  dedi; REDDEDİLDİ!

Samsun ilçelerinin yol sorunlarından bahseden, “2021 Yılı Bütçesinde bu yollara yer verilecek mi?” diye soran Usta, sorularına cevap alamayınca komisyona yazılı önerge verdi. Usta, Samsun Milletvekillerinin komisyona gelerek Samsun sorunlarını takip etmediklerini söyledi.

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Plan Bütçe Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı bütçesinde Samsun’un yol sorunlarını dile getirdi.
Havza-Vezirköprü-Boyabat yolunun çok işleyen ve gidiş-geliş bir yol olduğunu söyleyen Usta, ”Bu yolda çok ciddi kazalar oluyor. İş kaybı var, insan kaybı var bu yolun 2021 yılı bütçesinde başlayıp bitirilmesi gerekiyor” dedi.
Usta, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, ”burası yapılamayacak bir yol değil projesi hazır, bütçenizde buna yer veriyor musunuz?” diye soran ancak yanıt alamadığını söyelyen Erhan Usta:

Havza-Vezirköprü-Boyabat yolunda tır şoförleri buradan geçerken şehadet getiriyor. Bu yola defalarca söz verildi Devlet buraya el atmak durumundadır. Dedi.
Usta’nın önergesi olan Havza-Vezirköprü-Boyabat yoluna 2021 Yılı Bütçesinde 30 Milyon TL verilmesi komisyona sunuldu, fakat reddedildi.
5 TANE SAMSUN AKP MİLLETVEKİLİ VAR BİR TANESİ BURADA DEĞİL!
Ayvacık-Taşova-Erbaa yolu için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de sözü olduğunu hatırlatan Usta, “kaç seçimdir bu sözler üzerinden oy alınıyor fakat hala yapılan bir şey yok ”dedi.
Samsun dışında ki Cumhuriyet İttifakı Milletvekillerinin Komisyonda kendi bölgelerinin sorunlarından bahsettiklerini vurgulayan Usta, “Samsun’un 5 tane AKP Milletvekili var bir tanesi buraya gelip takip etmiyor” dedi.

Share
68 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?