logo

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta Grup Başkan Vekili Oldu

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta Grup Başkan Vekili Oldu

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfi Türkkan’ın görevinden istifa etmesi üzerine göreve İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta getirildi.
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’deki şehit yakını olduğunu söyleyen bir yurttaşa iddiaya göre müdahale ve küfretmesi nedeniyle tepki görmüştü.
Olayın ardından Türkkan, sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla vatandaşlardan özür dilemişti.
Olayın ardından istifa eden Türkkan’ın yerine ise İYİ Parti Genel Merkezi tarafından İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta Grup Başkan Vekilliğine getirildi.
Erhan Usta kimdir?
1966 yılında Samsun’un Havza ilçesinde doğdu. Ekonomist ve planlama uzmanı olan Usta, ilk ve orta öğrenimini Havza 25 Mayıs İlkokulu ve İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır.
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü bitiren Erhan Usta, ABD Northeastern Üniversitesinde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi almıştır. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora çalışması devam etmektedir.
Milliyetçi Hareket Partisinden 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilmiştir. İki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapmıştır.
Ocak 2019-Eylül 2020 tarihleri arasında bağımsız olarak görev yaptıktan sonra, 09.09.2020 tarihinde İYİ Parti Grubuna katılmıştır.
Usta, 1 Ekim 2020 tarihi itibarıyla, İYİ Parti ekonomi Politikaları Başkanı (Genel Başkan Yardımcısı) ve Samsun Milletvekili olarak görevine başladı.
Erhan Usta, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına bağımsız olarak aday olmuş 21,08 oy oranıyla seçimi tamamlamıştır.
İyi düzeyde İngilizce bilen Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?